خانهوبلاگراه اندازی سایتسایت مپ تصاویر و آموزش ساخت نقشه سایت تصویری
سایت مپ تصاویر و آموزش ساخت نقشه سایت تصویری

سایت مپ تصاویر و آموزش ساخت نقشه سایت تصویری

اگر می خواهید تصاویر وب سایت شما در نتیجه های جستجوی تصاویر گوگل نمایش داده شود، نقشه سایت تصویر در سئو بسیار مهم و تاثیر گذار است و می تواند از این طریق چندین بازدید کننده اضافی را به سایت خود بیاورید.

نقشه سایت تصاویر وب سایت شما

اگر می‌خواهید تصاویر وب سایت شما در نتیجه‌های جستجوی تصاویر گوگل نمایش داده شود، نقشه سایت تصویر در سئو بسیار مهم و تاثیر گذار است و می‌تواند از این طریق چندین بازدید کننده اضافی را به سایت خود بیاورید. مشابه سایت مپ ویدئویی می‌توانید برای تصاویر هم نقشه سایت جداگانه‌ای بسازید و یا اینکه اطلاعات تصاویر را به نقشه سایت فعلی خود اضافه کنید. بعد از طراحی سایت حتما نقشه سایت را ایجاد نمائید و آن را به موتور‌های جستجو معرفی نمائید.

اگر می‌خواهید درباره سایت مپ بیشتر بدانید مقاله سایت مپ چیست و همه چیز در مورد نقشه سایت را مطالعه بفرمائید و در مقاله دیگر با عنوان آموزش ساخت نقشه سایت می‌توانید مراحل و آموزش ایجاد سایت مپ xml را دنبال کنید. اگر در این موضوعات اطلاعات کافی دارید همین مقاله را ادامه دهید تا با آموزش ایجاد نقشه سایت تصاویر آشنا شوید و در مورد تگ‌های داخلی آن بیشتر بدانید.

آموزش ساخت سایت مپ تصاویر

نمونه ای از سایت مپ یا نقشه سایت تصاویر می‌توانید مشابه این باشد:

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>

<urlset xmlns=”http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″

xmlns:image=”http://www.google.com/schemas/sitemap-image/1.1″>

<url>

<loc>http://website.com/page.html</loc>

<image:image>

<image:loc>http://website.com/image1.jpg</image:loc>

</image:image>

<image:image>

<image:loc>http://website.com.com/image2.jpg</image:loc>

</image:image>

</url>

</urlset>

خط اول ممکن است برای شما آشنا باشد، در واقع این را بیان می‌کند که نوع فایل xml می‌باشد.

طراحی نقشه سایت برای تصاویر

خط بعدی، تگ urlset است باز و بسته شدن این تگ در سایت مپ اجباری است و نشان دهنده این است که این فایل xml از نوع سایت مپ می‌باشد و تمام محتوا داخل این تگ قرار می‌گیرد.

اولین تفاوت این نوع نقشه سایت جهت ایجاد و ساخت سایت مپ تصاویر این است که داخل تگ urlset باید فضای نام اختصاصی برای نقشه سایت تصاویر مشخص شود. نمونه آن را می‌توانید در مثال بالا ببینید که با عنوان xmlns پر شده است که همان فضای نام یا name space است. البته این توضیحات فقط برای آشنایی با کد‌های نوشته شده در سایت مپ است و شما عین آن را می‌توانید کپی کنید و با جزئیات کاری نداشته باشید.

بررسی تگ‌های سایت مپ تصاویر

خب، به قسمت اصلی محتوای فایل سایت مپ تصاویر می‌رسیم که همگی در داخل تگ urlset قرار دارند، به ازای هر تصویر یا عکس باید یک تگ باز  و بسته کنید با عنوان url که خود آن دارای تگ‌های زیر مجموعه است که جزئیات هر تصویر را مشخص می‌کند که تک تکشان را در زیر بررسی می‌کنیم.

برچسب loc

اول از همه شما باید صفحه وبی را مشخص کنید که تصویر مورد نظر در آن یافت شود. می‌توانید این کار را از طریق تگ loc انجام نمائید. به ازای هر صفحه که در آن تصاویر یا تصویر موجود است باید یک بار این تگ تعریف شود، در ادامه باید مشخص کنیم که حالا این صفحه چه تصاویری با چه مشخصاتی دارد. اما در اینجا فقط ادرس صفحه دارای تصویر را معین می‌کنیم

برچسب یا تگ image: image

این برچسب نیز اجباری است. هر تگ image: image اطلاعات مربوط به یک تصویر را دربر می‌گیرد. و به ازای هر عکس باید یک بار این تگ را باز و بسته کنید. از برچسب image:image-tag برای لیست کردن تصاویر استفاده کنید و برای هر تصویر یک تگ ایجاد کنید و آدرس تصویر، عنوان و دیگر تگ‌ها زیر مجموعه این تگ خواهند شد که بعدا درون این برچسب قرار می‌گیرند.

شما میتوانید تا 1000 تصویر را اضافه نمائید.

برچسب image:loc

آدرس مستقیم تصویر در این تگ قرار می‌گیرد. در واقع این تگ زیر مجموعه تگ image:image است و به ازای هر عکس باید تک آدرس آن را در داخل آن باز و بسته شود.

فراموش نکنید که فقط از تصاویری می‌توانید استفاده کنید که در همین دامنه آدرس دهی شده باشد و نباید از سایت دیگری تصویری در نقشه سایت اضافه شود. البته در مواردی می‌توانید از دامنه‌های دیگر تصاویری به نقشه سایت اضافه کنید که حتما آن دامنه‌ها در Search Console تعریف و تائید شده باشد.

بعنوان مثال اگر از شبکه توزیع محتوا یا CDN استفاده می‌کنید باید حتما آن را داخل کنسول جستجوی گوگل یا Google Search Console تائید کرده باشید. علاوه بر این، حتما مواظب این هم باشید که آدرسی که استفاده می‌کنید توسط خزنده‌ها قابل رویت باشد و توسط فایل robots.txt رد نشده باشد.

برچسب image:caption

همانطور که حدس زده اید و از نام این تگ پیداست، در این تگ عنوان تصویر در قالب یک توضیح مختصر باید قرار بگیرد. این تگ اختیاری است و می‌توانید آن را پر مشخص نکنید.

برچسب image:geo_location

تگ موقعیت جغرافیایی، که در داخل آن موقعیت جغرافیایی عکس را در آن پر می‌کنید، این تگ نیز اختیاری است.

تگ image:title

این برچسب هم نیاز به توضیح ندارد و عنوان تصویر مربوطه را نشان می‌دهد.

تگ image:license

در این برچسب باید مجوز یا منبع اصلی تصویر را وارد نمائید تا قوانین کپی رایت نقض نشود و اگر از تصویر مهمی‌استفاده می‌کنید بتوانید حق نشر آن را رعایت کنید تا شامل جریمه نشوید. این برچسب نیز اختیاری است و نباید حتما آن را بنویسید.

آموزش ساخت سایت مپ برای تصاویر

از اینکه مقاله سایت مپ تصویری را مطالعه فرمودید سپاسگزارم و امیدوارم برای شما مفید واقع گردیده باشد. ما را از نظرات خود آگاه سازید تا بتوانید مطالب با کیفیت تری خدمتتان ارائه دهیم. اگر نیاز به خدمات طراحی سایت و طراحی سامانه‌های تحت وب داشتید افتخاریست که گزینه ای لیست انتخابی شما باشیم و آماده ارائه هر گونه مشاوره رایگان در زمینه سئو و بهینه سازی و طراحی وب سایت و نرم افزار هستیم. نیاز شما طراحی سایت شرکتی باشد و یا طراحی فروشگاه اینترنتی، فرقی نمی‌کند ما برای هرکدام متخصصان مخصوص خودشان را داریم که در امور مربوط به UX و UI تسلط ویژه ای دارند و نیاز شما را برآورده می‌کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پایدار سامانه

شرکت پایدار سامانه، نشان‌دهنده رویایی جذاب و پر احساس در دنیای فناوری و خدمات دیجیتال است. ما با آتشی برافروخته از انگیزه و تعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا برای مشتریان عزیزمان، تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات بی‌مانند را فراهم آوریم. تیم متخصص و پرانرژی ما، همیشه در حال جلب رضایت شما و بهبود پیوسته خدماتمان است. ما اعتقاد داریم که موفقیت ما به واسطه موفقیت شماست و همچنین با تکیه بر مفهوم برد-برد، مسیر مشترکی را با شما طی می‌کنیم. اینجاست که ما نه تنها شرکتی هستیم، بلکه یک خانواده‌ی پایدار و احساسی که در کنار شماست. ما برای پیوستن به مسیر موفقیت شما و ایجاد تفاوت واقعی در دنیای دیجیتال همراه شما هستیم.

نظرات کاربران

Agahi90.iR

سایت بسیار زیبایی دارید امیدوارم موفق و سربلند باشید

۱۳۹۸/۱۰/۲۲

عباس

دستتون درد نکنه مفید بود

۱۳۹۷/۷/۲۵

elmira0025

مرسی&#8230;..

۱۳۹۷/۴/۱۵

نوحه

ممنون بابت مطالب خوب

۱۳۹۷/۴/۱۵

کواد

مقالات و مطالب مفیدی به اشتراک میزارید همیشه وبسایت شمارا دنبال میکنم

۱۳۹۷/۴/۱۱

مطالب بسیارمفید و کاربردی بود ممنون از اشتراک گذاریتون موفق باشید

۱۳۹۷/۴/۳

دیدگاه شما

ثبت