خانهوبلاگشروع کسب و کاربا طراحی سایت، از فیلتر شدن اینستاگرام نترسید
با طراحی سایت، از فیلتر شدن اینستاگرام نترسید

با طراحی سایت، از فیلتر شدن اینستاگرام نترسید

لزوم طراحی سایت برای کسب و کار شما این است که هر زمان که اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی فیلتر شود در صورتی که شما یک وب سایت پشتیبان نداشته باشید کل هزینه های شما برای شبکه های مجازی  از بین می رود

اینستاگرام در ایران

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رشد آگاهی افراد جامعه و مدیران کسب و کار ها از جمله افزایش سطح فرهنگ افراد در  استفاده  از فضای مجازی و تمایل مدیران کسب و کارها به استفاده از ابزارهای دیجیتال نسبت به چند سال گذشته بسیار دچار تغییرات اساسی و رشد قابل توجهی شده است.

اعتماد کاربران به خرید اینترنتی از طریق وب سایت های فروشگاهی به طور کاملا چشمگیری افزایش یافته است، بازاریابی و فروش محصولات از طریق شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام فراگیر شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در کشور ایران از استقبال بالایی برخوردار شد و در میان اقشار مختلف جامعه از خانم خانه دار گرفته تا کارمند و کاسب و پیر و جوان با اینستاگرام آشنا هستند و زمانی را در روز برای آن صرف میکنند.

درآمد از طریق اینستاگرام

افراد عادی و یا مدیران کسب و کار و حتی زنان خانه دار که یک هنر یا تخصصی برای کسب درآمد خود دست و پا کردند از طریق ابزار اینستاگرام ، محصولات و خدماتشان را در قالب پست و یا استوری در اینستاگرام در معرض نمایش و در نهایت منجر شدن به فروش می گذارند. البته برای حضور در شبکه های اجتماعی آدابی دارد که در این مقاله میتوانید آنرا مطالعه نمایید.

کسب و کار در اینستاگرام

افراد زیادی هستند که کسب و کارشان تنها از طریق اینستاگرام انجام می شود و کل سرمایه گزاری و وقت و انرژی خود را برای بازاریابی و تبلیغات از طریق اینستاگرام صرف می کنند و در نهایت درآمد قابل توجهی هم عایدشان می شود. حالا بخش غم انگیز و تاسف بار این داستان اینجاست که به تازگی تصمیم مسولین جمهوری اسلامی ایران مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام به شدت جدی شده و هر روز دل مدیران کسب و کار اینستاگرامی در حال لرزیدن و نا امید کننده در حال تپیدن است. درست هم است یعنی اینها حق دارند زیرا اگر اینستاگرام فیلتر شود، دیگر اینستاگرام مثل پیام رسان تلگرام با متوسل شدن به ف.ی.ل-ت.ر-ش-ک.ن  قادر به حفظ کاربرانش نمی باشد. چرا؟ علت را در ادامه خواهیم گفت.

فیلتر و از بین رفتن کسب و کارها

اگر یادتان باشد زمانی که پیام رسان تلگرام زمزمه های فیلتر کردن و از کار انداختن آن توسط مسولین کشور مطرح شد، طولی نکشید که با فیلتر شدن آن مواجه شدیم. اتفاق غم انگیزی که رخ داد این بود که عده ای از طریق کانال های تلگرام در حال کسب درامد بودند و کسب و کارشان از این طریق مدیریت می شد و با فیلتر شدن تلگرام یک شبه تمام رویاها و آینده کاری این افراد دچار تزلزل و متلاشی گردید.

اما عده ای از صاحبان کسب و کار نه تنها ضربه و لطمه ای ندیدند بلکه باعث توسعه کسب و کارشان نیز گردید که در ذیل به آنها اشاره میکنیم

راه اندازی وب سایت ها

عده ای از مدیران کسب و کارها و افراد زیرک و با درایت که از  هوش مالی بالایی برخوردار بودند همزمان که در پیام رسان تلگرام مشغول فعالیت و کسب درآمد بودند به محض شنیدن زمزمه های فیلترینگ تلگرام، برای کسب و کارشان به دنبال جایگزین و چاره اندیشی جهت ارائه محصولات و خدماتشان رفتند.


" اندازه سایز پست اینستاگرام و هایلایت ها "


1- برخی از این افراد باهوش به جای تلگرام، از پیام رسان های دیگر بومی و غیر بومی فعالیت خودشان را شروع کردند.

2- سیاست برخی دیگر این بود که وقت آن رسیده که تمرکزشان را در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و اینستاگرام بگذارند که از میان شبکه های اجتماعی پر طرفدار اینستاگرام بهترین انتخاب بود چرا که هم افراد زیادی نسبت به بقیه در ایران عضو این پیام رسان هستند و هم از هر طیف سن و سال و طبقه بندی فرهنگ و دیگر موارد در اینستاگرام وجود دارند.

3- دسته سوم کسانی بودند که از هوش مالی فوق العاده ای برخوردارند و عکس العملی که از این واقعه نشان دادند یک عکس العمل پایدار و با اساس و پایه بود. این افراد آینده نگرند و  در برابر هر جریان و اتفاق و عوامل بیرونی هیچ صدمه و ضرری را متحمل نمی شوند چرا که این افراد تصمیم درست میگیرند و برای ماه آینده و سال آینده خود برنامه دارند و سیاست های کاری خود را برای چند سال آینده میچینند و از ابزارهایی استفاده می کنند که ماندگار بوده و از پرستیژ کاری بالایی برخوردار باشد و هیچ عامل بیرونی و خارج از کسب و کارشان نتواند اثر مخربی بر کسب و کارشان وارد شود.

حالا میخواهیم به شما بگوییم که این افراد آینده نگر از چه ابزارهایی مدد گرفتند که همه این مشکلات تاثیری بر کسب و کارشان ندارد.

همانطور که می دانید چند ماه گذشته زمزمه هایی برای بسته شدن و فیلتر کردن اینستاگرام به وجود آمد و در چند روز گذشته این امر جدی شد و حکم قضایی برای فیلتر شدن اینستاگرام صادر گردید و هر آنی ممکن است اینستاگرام نیز مانند تلگرام فیلتر شود. اما تفاوتی که در فیلترینگ اینستاگرام و تلگرام وجود دارد این است که تلگرام با استفاده از ف-ل.ت.ر-ش.ک.ن به کار خود ادامه داد ولی اینستاگرام به دلایل زیر قادر به این امر نخواهد بود و داری محدودیت می باشد.

چرا اینستاگرام در صورت فیلترینگ نمی تواند با استفاده از ف-ل.ت.ر-ش.ک.ن به کار خود ادامه دهد؟

همانطور که می دانید عمده حجم مصرفی در اینترنت مربوط به تصاویر و ویدئو می باشد و متن حجم بسیار پایینی را از اینترنت مصرف خواهد کرد لذا با توجه به اینکه فعالیت اینستاگرام با اشتراک گذاری ویدئو و تصویر می باشد بنابراین در صورتی که از ف-ل.ت.ر-ش.ک.ن استفاده نمایید مدام باید تصاویر و فیلم های زیادی را دانلود نمایید که با توجه به سرعت بسیار پایین ابزارهای رفع فیلتر یا همان ویpان ها ( ف-ل.ت.ر-ش.ک.ن) اتفاقی که رخ میدهد این است که مدت زمان طولانی صرف می شود تا اینستاگرام 1 عکس یا ویدئو را دانلود نماید که بسیار آزاردهنده می باشد پس عملا با فیلترینگ اینستاگرام، به احتمال بالایی پرونده آن بسته خواهد شد و ریزش شدید کاربران را در پی خواهد شد.

حالا چاره کار چیست؟

طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت تحت هر عنوانی نه تنها می تواند جهت جایگزینی برای اینستاگرام عمل کند بلکه به عنوان یک ابزار قدرتمند و به مراتب موثر تر از اینستاگرام ایفای نقش نماید.

طراحی سایت برای هر کسب و کاری از ملزومات و واجبات این عصر می باشد. در صورتی که شما یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید و یا با طراحی سایت شرکتی خدمات خود را ارائه دهید و کالا و محصولتان را بفروش بگذارید در اصل اعتبار کسب و کارتان افزایش یافته و طراحی سایت باعث هویت بخشیدن به کسب و کارتان خواهد شد و بعنوان یک دفتر کار دوم در فضای مجازی به فعالیت پرداخته و در اینترنت 24 ساعته خدمات و محصولات شما به صورت آنلاین به فروش خواهد رسید.

یکی از انواع سایت هایی که برای طراحی بسیار مناسب می باشد و می توان به وسیله آن درآمد بسیاری را به دست آور سایت فروشگاهی لباس کار می باشد. این نوع از سایت ها می تواند برای شما به راحتی مشتری بسیاری را جذب کند.

چرا طراحی سایت در کنار هر شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره واجب است؟

فرض کنید شما بعنوان یک مشتری نام برند، محصول و یا نام شرکت خاصی را می شنود و یا به هر نحوی مثلا از طریق تبلیغات و بازاریابی به یک اسم از شرکت و یا محصول و خدمت مورد نظرتان  رسیده باشید. طبیعی است که قبل از برقراری ارتباط حضوری حتما درباره آن کسب و کار و یا نام آن محصول یا خدمت تحقیق خواهید کرد. معمولا اولین کاری که 80 درصد افراد انجام می دهند این است که وب سایت گوگل را باز کرده و در آن محصول و نام شرکت مورد نظر را جستجو کرده و منتظر مشاهده اطلاعات می مانید.

اعتماد بیشتر در وب سایت

خودتان پاسخ دهید. اگر در جستجوی شما، با یک وب سایت با نام آن شرکت و محصول مورد نظرتان روبرو شوید و اطلاعات کافی و کامل در آن وب سایت درباره محصول، ویژگی های محصول، تصاویر آن و نحوه خرید و نحوه ارسال کالا و صفر تا صد آن در وب سایت وجود داشته باشد چه حسی به آن محصول پیدا می کنید. آیا نام آن شرکت و هویت آن شرکت با حرفه ای بودن طراحی سایت آن در ذهن شما ماندگار می ماند و اعتماد شما بیشتر از قبل می شود؟

حالا تصور کنید با جستجو در گوگل برای محصول مورد نظر و یا نام شرکت مورد نظرتان هیچ وب سایت و فروشگاه اینترنتی پیدا نمی شود و درباره ویژگی های آن محصول و خدمات آن شرکت و سازمان در وب سایت های مختلف توضیحات متفاوتی نوشته باشد و شما تنها با یک پیج اینستاگرام روبرو شوید (که آن هم در صورت فیلتر شدن نیز حذف خواهد شد) در ذهن شما از آن محصول و نام آن شرکت چه جایگاهی کسب می کند؟ اعتبار آن محصول و شرکت در چه رتبه ای قرار می گیرد؟

یک نکته دیگر در اینجا این است که در طراحی سایت، بخش های مهم دسته بندی می شوند و کاربر هر زمان که به وب سایت شما مراجعه کند همه ی موارد را خواهد دید و حتی می تواند به راحتی در سایت جستجو کند و به مطلب، محصول و یا خدمات مورد علاقه دست یابد. در صورتی که در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام این امکان به کل وجود ندارد.

یک دلیل مهم تر در خصوص شبکه های اجتماعی و لزوم طراحی سایت برای کسب و کار شما این است که هر زمان که اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی فیلتر شود در صورتی که شما یک وب سایت پشتیبان نداشته باشید کل هزینه های شما برای شبکه های مجازی  از بین می رود. در صورتی که با طراحی سایت یا طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود، علاقمندان با جستجوی شما در گوگل به اخرین اخبار و حتی اخرین شبکه های اجتماعی شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

سخن آخر

فکر میکنم حالا طراحی فروشگاه اینترنتی را ضرورت بدانید و به اهمیت طراحی سایت در یک کسب و کار پی برده باشید. طراحی سایت برای تجارت شما یک الزام می باشد و بسیار مهم چه شما بتوانید از طریق سوشیال ها درآمد داشته باشد و چه نداشته باشید.

بنابراین طراحی سایت می تواند یکی از گزینه های عالی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی به درآمد بسیاری برسید، از انواع سایت های محبوب برای طراحی را می توان طراحی سایت هتل دانست.

برای بیشتر آشنا شدن با نحوه سفارش طراحی سایت و هزینه های آن، با ما تماس بگیرید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پایدار سامانه

شرکت پایدار سامانه، نشان‌دهنده رویایی جذاب و پر احساس در دنیای فناوری و خدمات دیجیتال است. ما با آتشی برافروخته از انگیزه و تعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا برای مشتریان عزیزمان، تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات بی‌مانند را فراهم آوریم. تیم متخصص و پرانرژی ما، همیشه در حال جلب رضایت شما و بهبود پیوسته خدماتمان است. ما اعتقاد داریم که موفقیت ما به واسطه موفقیت شماست و همچنین با تکیه بر مفهوم برد-برد، مسیر مشترکی را با شما طی می‌کنیم. اینجاست که ما نه تنها شرکتی هستیم، بلکه یک خانواده‌ی پایدار و احساسی که در کنار شماست. ما برای پیوستن به مسیر موفقیت شما و ایجاد تفاوت واقعی در دنیای دیجیتال همراه شما هستیم.

نظرات کاربران

لوازم جانبی ویوو

ممنونم از بابت مطالب خوب و مفیدتون

۱۴۰۲/۵/۳

دیدگاه شما

ثبت