icon-creative-design icon-digital-marketing icon-mobile-apps icon-strategy-consulting icon-website-development

طراحی سایت املاک

می خواهیم در مورد اهمیت، پیشینه، شاخص های طراحی سایت املاک خوب و قسمت های مختلف سایت املا صحبت کنیم.

اهمیت طراحی وب سایت املاک

باتوجه به گسترش روز افزون وب مارکتینگ، فروشندگان و مشاورین املاک برای حفظ خود در بازار مجبور به طراحی سایت املاک شده اند. البته طراحی سایت املاک به راحتی سایر وب مارکتینگ ها نیست. طراحی سایت املاک حتما بایستی توسط طراح انجام شود. مجموعه طراحان سایت املاک باید دارای دانش گرافیکی کاملی باشند و بتوانند در سایت شما امکان لینک دهی داخلی و خارجی را ایجاد کنند. جعبه جستجو با ظرافت بسیار بالایی باید طراحی شود. در ضمن سایت شما باید دارای قسمتی باشد که روی نقشه مکان محل های که می خواهید بفروشید را مشخص کند. معلوم است یک مشاور و فروشنده املاک خود چنین دانشی را ندارد که یک سایت املاک با اصول سئو وپروتکل های https طراحی کند. بایستی بدانید تصاویر بیشتر از هر چیز در ذهن بینندگان تاثیر می گذارد. شما اگر یک فروشنده یا مشاور ملک باشید و کار طراحی سایت املاک خود را انجام دهید بایستی در قسمت مربوط به نوسازی محتوا ابزار های گرافیکی مناسبی را قرار دهید. قضاوت با خود شماست،آیا می توانید خودتان دست به طراحی سایت بزنید؟ آیا دانش این کا را دارید؟

یک سایت املاک دارای چه آیکون های است؟

درباره ما

مانند تمامی سایت ها در طراحی سایت املاک این قسمت نیز لحاظ می شود. در این قسمت مشاور املاک چیزهای از قبیل: سابقه کار، آدرس املاکی وشماره تلفن آن را قرار می دهد.

ارتباط با ما

در این قسمت طراح سایت فیلدهای را قرار می دهد تا مشتریان نظرات وشرایط ملک مد نظرشان را قرار دهند.

شبکه فروش

حتما تا به حالا از مکان یاب گوگل استفاده کرده اید، شبکه فروش چیزی شبیه به مکان یاب گوگل است با این تفاوت که مکان ملکی که قصد فروختن یا اجاره دادن آن را دارید به مشتریان نشان می دهد.

رهن واجاره آنلاین

در بسیاری از موارد قسمت رهن واجاره آنلاین با قسمت فروش آنلاین ترکیب می شود. اما به طور کل این قسمت خود دارای چندین زیر ایکون مثل: پیش پرداخت، اجاره مبله،اجاره منزل اکازیون و اجاره ارزان خواهد بود.

فروش انلاین

این قسمت به منظور فروش ملک طراحی می شود وبا توجه به نیاز مشتری شامل چند زیر آیکون دیگر مثل: اجرت ملک،پیش پرداخت، ملک اکازیون و ملک ارزان خواهد بود.

ورود کاربر

برای ورود به سایت واستفاده از برخی امکانات اختصاصی آن همچون پیش پرداخت این قسمت تعبیه می شود.

نکات کلیدی که باید در طراحی سایت املاک مورد توجه واقع شود.

طراحی سایت املاک همانند کشیدن یک نقاشی است. اگر این نقاشی به کیفیت تابلو ها داوینچی نباشد، هیچکس آن را تماشا نمی کند. تصویری که با طراحی سایت املاک از خودتان می سازید باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

طراحی وقالب دهی مناسب

تمامی زبانه ها و ایکون ها بایستی به نحوی قرار گیرند؛ که استفاده از آن ها مناسب باشد و مشتری چیزی را که می خواهد به آسانی بیابد.

رعایت اصول سئو

در مورد سایت های املاک طراح سایت کمتر ممکن است متنی بگذارد اما تصاویر بسیار فراوان هستند، طراح سایت بایستی در قسمت زیر نویس تصویر(alt) امکان لینک دهی داخلی وخارجی را تعمین کند. البته روش های دیگری هم برای لینک دهی داخلی هست مثلا وقتی فرد تصویری را نگاه می کند چندین تصویر دیگر در رنج قیمت هما تصویر ودر پایین آن دیده می شوند مثل نرم افزار شیپور.

هماهنگی در رنگ و انتخاب فونت های مناسب

رنگ بندی قالب صفحات وفونت ها بایستی به گونه ای باشد که کاربران بدون فشار به چشم هایشان متن هارا بخوانند.

استفاده از آرم ولگو در تمام صفحات وب

آرم و لگوی شما بایستی با املاکی شما توسط گرافیست طراحی شود ودر تمام صفات قرار گیرد تا مشتریان از هر صفحه ای که وارد سایت شما شوند، با برند شما آشنا شوند.

بهینه سازی صفحه اصلی

طراحی سایت املاک شما باید به گونه ای باشد، که صفحه اصلی دارای تمام آیکون های اصلی باشد و استفاده از آن بسیار پیچیده نباشد.

تمرکز بر روی تصاویر غنی از لحاظ رنگ و کیفیت

طراح سایت بایستی امکان قرار دادن تصویر چه در بکراند صفحات سایت وچه در قسمت رهن و فروش را برای شما تعبیه کند. از آنجایی که اغلب ما با موبایل عکس می گیریم عکس ها بی کیفیت خواهند بود. بنابر این طراح بایستی امکانات گرافیکی نیز برای شما قائل شود. برای مثال شما بتوانیذد تصاویر را واتر مارک کنید یا وضوح آن ها را فزایش دهید ودر مواردی واتر مارک ها را حذف کنید.

معرفی پنج طراحی سایت املاک موفق وعوامل موفقیت آن ها در جهان

طراحی سایت املاک Sheerin Feizi Group – Delray Beach, FL

استفاده از تصاویر تمام صفحه در بکگراند صفحه اصلی، تصاویر غنی از لحاظ کیفیت در صفحه فروش، قالب دهی متناسب با فرهنگ پر جنب و جوش فلوریدا و انیمیشن انتقال در هر اسکرول از عوامل موفقیت طراحی سایت املاک این گروه مشاوره ملک می باشد.

طراحی سایت املاک استفاده شده در سایت Tatiana Derovanessian – Los Angeles, CA

این سایت در صفحه اصلی خود اسکرول بندی ساده ای را ارائه می دهد و از رنگ های مطلوب سفید و فیروزه ای که نماد خطوط ساحلی در لندن هستند؛ استفاده می کند. در صفحه اصلی سایت آیکون ها واسکرول های اصلی در بالای صفحه و قسمت درباره ما و ارتباط با ما به صورت چکیده پایین صفحه واقع شده است که این سایت را کاربردی تر می کند.

طراحی سایت املاک استفاده شده در Carol Staab – Manhattan, NY

این سایت با نمایش تصاویر و کلیپ های پر زرق برق از خانه های لوکس منهتن و تمایز بین املاک عادی ولوکس مشتریان را به سوی خود جلب کرده است. این نوع از طراحی سایت املاک برای مناطق گران قیمت تهران واقعا کارآمد است.

طراحی سایت املاک استفاده شده درسایت The Habibi Group – San Francisco Bay Area, CA

این سایت با استفاده از کلیپ های متنوع از نقاط دیدنی سانفرانسیسکو و قرار دان تصاویر در کنار هم همانند صفحات مجله نظر مشتریان را به خود جلب کرده است. در این سایت تصاویر با کیفیت از املاک همچون دانه های انار در کنار هم چیده شده اند. اگر شما مشاور فروش با املاک متعدد ومشتریان فراوان هستید این سبک از طراحی سایت املاک مناسب شماست.

طراحی سایت استفاده شده در سایت Tracy Tutor Team – Los Angeles, CA

در این نحوه از طراحی سایت املاک طراح با در نظر گرفتن فضای خالی مناسب، عکاسی های تیزبینانه و ارائه بروشور های مناسب برای هریک از املاک سبب عالی جلوه کردن سایت شده است.


طراحی سایت اقساطی بدون بهره و سود تماس بگیرید
شرکت پایدار سامانه پیشرو در خدمات
طراحی و تولید نرم افزار
برنده بهترین طراحی سایت
بین المللی awwwards logo
کاندید جشنواره وب
در طراحی سایت iwmf logo
برگزیده طراحی سایت حرفه ای
انوتو awwwards logo
ثبت نام در خبرنامه برای دریافت آخرین ها
در تماس باشید
شرکت پایدار سامانه
تهران، فلکه دوم صادقیه
ابتدای اشرفی اصفهانی
Chicago Office
واحد پشتیبانی
تهران فلکه دوم صادقیه
خیابان جناح، 12 متری چهارم
Seattle Office
واحد تولید
تهران، بلوار فردوس غرب
خیابان سازمان برنامه جنوبی