خانهوبلاگافزایش فروشترفند سئو: گرفتن بک لینک از ویکی پدیا
ترفند سئو: گرفتن بک لینک از ویکی پدیا

ترفند سئو: گرفتن بک لینک از ویکی پدیا

ازآنجا که سئو ویکی پدیا نسبت به بقیه بالا است، بسیاری از شرکت‌ها سعی کرده‌اند که یک صفحه شخصی در این سایت ایجاد کنند و به معرفی و چشم‌اندازهای کسب‌وکار خود بپردازند و بعد به تبلیغ آن از طریق قرار دادن لینک در سایت خود شوند.

سئو ویکی پدیا چیست؟

هرشخصی حتی یک‌ بار از گوگل برای جستجو مطالب خود استفاده کرده باشد، حتماً سایت ویکی پدیا را مشاهده و از آن استفاده نموده است. تقریباً در بیشتر کلماتی که شما جستجو می‌کنید، اولین سایتی که اکثرا در صفحه اول موتورهای جستجو قرار می‌گیرد، ویکی پیدا است؛ اما سؤال اصلی اینجاست که سئو ویکی پدیا به چه صورت است که در هر کلمه کلیدی که مورد جستجو قرار می‌گیرد، رتبه اول است؟

این وب سایت چگونه توانسته است این همه موفق باشد و با گرفتن یک ایده بسیار کوچک سایت به این بزرگی برسد در نگاه اول شاید بگویید ما هم ایجاد میکنید و میتوانیم موفق باشیم اما شاید در جهان این سایت از نظر دانشنامه به این بزرگی باشد و این همه صفحه و مطالب خوب داشته شده است بارها شده است شما مطلبی را جستجو کرده اید و ویکیپدیا را در سفحه اول و بیشتر در لینک اول دیده اید دلیل ان چه میتواند باشد که یک سایت دانشنامه میتواند انقدر دیده شود و مهم شود وقتی یک سایتی یک مطلب مفید تولید میکند گوگل نسبت به ان خوشبین میشود و در مطالب بعدی بهتر به ان اطمینان میکند و رتبه بهتری میگیرد و صفحات آنرا به طور خودکار در کمترین زمان ایندکس می کند ( آموزش ایندکس کردن صفحات در گوگل ) حال شما فرض کنید این سایت با این همه نویسنده و بزرگی چقدر میتواند در گرفتن رتبه موفق باشد با این همه مطالب مفیدی که دارد حال بزارید بررسی کنید برخی از موارد موفقیت این سایت.

1-بازدید کننده خود نویسنده میشود

وقتی که شما در آموزش سئو خود یک نویسنده دارید چقدر در روز این نویسنده میتواند محتوا خوب و با کیفیت تولید کند و موفق باشد و بازدید کننده داشته باشد حال فکر کنید این یک نفر بشود مثلا ده نفر یا حتی بیشتر مثلا صد نفر چقدر سایت شما دیده میشود و چقدر زود رشد خواهید کرد پس یکی از موفق های که این سایت به ان رسیده است داشتن نویسنده های فراوان که هر کسی که وارد سایت میشود و وقتی متوجه میشود میتواند مطلب بگذارد مطلب خود را قرار میدهد یا مطالب گذشته را ویرایش میکند تا اون مقاله کامل تر شود و معتبر تر باشد شما در چند سایت بزرگ این اتفاق را دیده اید پس میتوان اولین مورد را تولید محتوا توسط بازدید کننده اشاره کرد که میتوان به بدل ان یعنی پست مهمان که هنوز جا نیافتاده است معرفی کرد که مثلا فلان فرد در یک سایت معروف برای معرفی خود مطلب بگذارد هم ان شخص شناخته میشود هم این سایت به شدت رشد خواهد کرد یک نمونه را میتوان فروم های موفق دانست که بسیار با این روش موفق شدند.

2-تولید محتوا بیشتر لینک طبیعی بیشتر

وقتی یک سایت روزانه محتوای زیادی تولید میکند خوب به طبع سایت های زیادی به این مطلب لینک میدهند چرا که میخواهند هم مطلب خودشان معتبر شود و هم به یک منبع معتبر برای کاربران استفاده کنند پس همین لینک های طبیعی بسیار به رشد سایت در این سال ها کمک کرده است مخصوصا مطالب بسیار مفید به خاطر همین است که وقتی شما جستجو میکنید بهینه سازی موتورهای جستجو لینک اول سایت ویکی پدیا است چرا که خود بنده به همین ادرس لینک داده ام پس یکی از دلایلی که این سایت بسیار دیده میشود به خاطر بک لینک های طبیعی و کسب رتبه است که چقدر برای مطالب مفید توانسته است رتبه بیاورد و چون سایت مثل ویکیپدیا نمیتواند به هیچ عنوان اسپمر باشد اکثرا لینک ها برای ان بسیار مفید است.

3-مبارزه با اسپم و ویرایش مطالب

از موارد بسیار خوب این سایت که بازهم منحصر به فرد است پویا بودن ان است چرا که شما با ویرایش اطلاعات و منابع در هر لحظه میتواند مطالب این سایت را بروز کنید تا همیشه مطالب ان مفید باشد و بتواند باعث جذب بیشتر بازدید کننده باشد فکر کنید مثلا از سال اولیه شروع فعالیت این سایت اگر تمام مطالب باقی میماند ویکیپدیا به یک گورستان محتوا تبدیل میشد که مطالب ان از رده خارج شده است پس یکی از دلایل پویا بودن ان ویرایش مطالب و اضافه و کم کردن ان به راحتی است دیگر موارد ان جلوگیری از مطالب اسپم است هر چقدر که شما در سایت خود با اسپم بجنگید سایت سالم تر و قابل اطمینان تری دارید که هر لظه شما را به موفقیت نزدیک تر میکند اگر چه موفقیت خیلی دور باشد پس میتوان گفت ویکی پدیا به شدت با اسپم جنگیده است و با مطالب غیر استاندارد و لینک های غیر مرتبط اسپم میجنگد که سایت خود را بهترین جلوه دهد پس یادتان باشد ویکی پدیا به خاطر سه عنصر محتوای قوی و لینک های طبیعی و مبارزه با اسپم و خاص بودن و اجتماعی بودن توانسته است بسیار موفق باشد شما هم اگر میخواهید موفق باشید سعی کنید روابط اجتماعی خودتان را با سایت های دیگر بیشتر کنید و از پست های مهمان استفاده کنید و سعی کنید روزبه روز محتوای قوی تر و لینک های طبیعی بهتری داشته باشید.

سئو ویکی پدیا

چرا سئو ویکی پدیا اول است؟

1. اساس کار ویکی پدیا محتوا است.

گوگل به سایت‌هایی که م حتوای ارگانیک و بر اساس اصول سئو قرار می‌دهند، اهمیت زیادی می‌دهد. ویکی پدیا سعی کرده است که به‌عنوان یک سایت مرجع، اطلاعات دقیق و به‌روزی را از هر مطلبی قرار دهد. سایت‌های زیادی وجود دارند که از مطالب این سایت کپی کرده و در بخش مقالات خود قرار داده‌اند. نشر محتوای یونیک با اصول سئو، باعث افزایش سئو ویکی پدیا شده است.

همان‌طور که می‌دانید گوگل به مسئله تولید محتوا اهمیت زیادی می‌دهد. سعی کنید با تولید و نشر محتوای یونیک، رتبه سایت خود را مانند سئو ویکی پدیا افزایش دهید.

2. ایجاد صفحات برای هر شرکت یا شخص

ازآنجا که سئو ویکی پدیا نسبت به بقیه بالا است، بسیاری از شرکت‌ها سعی کرده‌اند که یک صفحه شخصی در این سایت ایجاد کنند و به معرفی و چشم‌اندازهای کسب‌وکار خود بپردازند و بعد به تبلیغ آن از طریق قرار دادن لینک در سایت خود شوند.

3. بک لینک زیاد

گوگل به سایت‌هایی که بک لینک خارجی زیادی دریافت می‌کنند، اهمیت می‌دهند. ویکی پدیا ازآنجاکه یک سایت مرجع است و در تمامی موارد کلی اطلاعات جامع و کاملی دارد، بسیاری از شرکت سعی می‌کنند که در کلمات کلیدی خاصی از روی انکرتکست به این سایت لینک دهند. این مسئله باعث افزایش بک لینک و درنتیجه افزایش سئو ویکی پدیا شده است.


بک لینک و لینک سازی داخلی به زبان ساده


4. تغییرات مداوم

ویکی پدیا سایتی است که همه با ساختن اکانت در آن، حق ویرایش دارند و حتی می‌توانند صفحات جدیدی را ایجاد کنند و محتوای آن را به روز کنند. مشکلی که اکثر سایت‌ها دارند این است که اولاً هیچ بک لینکی به آن‌ها بعد از ایجاد دیگر داده نمی‌شود و دوم اینکه محتواها ثابت می‌ماند و تغییر نمی‌کند؛ ولی ویکی پدیا به این صورت نیست، بلکه علاوه بر دریافت لینک از سایت‌های مختلف، محتوای آن توسط کاربران به روز می‌شود و خود این تأثیر مثبتی بر سئو ویکی پدیا داشته است.

سئو ویکی پدیا

آیا ویکی پدیا باعث افزایش رتبه سایت من می‌شود؟

در ویکی پدیا شما می‌توانید لینک‌های داخلی زیادی را مشاهده کنید، اما ویکی پدیا تمامی لینک‌های خارجی خود را به‌صورت نوفالو درآورده است و این به معنای نادیده گرفته شدن اثر ورود از ویکی پدیا با سایت دیگران است؛ ولی در حالت کلی باعث برند سازی و نمایش لینک سایت شما به بقیه می‌شود. درواقع می‌توان گفت که حداقل این اثر را دارد.

در تمام صفحات وب سایت ویکی پدیا تعداد بسیار زیادی لینک داخلی وجود دارد که شاید بتوان گفت بهترین و بالاترین لینک سازی داخلی در کل سایت های طراحی شده در دنیا ویکی پدیا می باشد. همچنین سبک بودن صفحات وب سایت نیز در سئو ویکی پدیا اهمیت بالایی دارد. در تمام صفحات این وب سایت متن های طولانی و در بعضی از آنها از 1 یا دو عکس استفاده شده است و هیچ ویدئوی سنگین یا فایل های فلش سنگین در این سایت نمی بینید که همین مسئله باعث شده تا سرعت سایت بالا باشد و صفحات سایت بهینه و سبک بماند. برای تست سرعت سایت میتوانید از ابزار تست سرعت سایت مثل پیج اسپید اینساید( page speed insights ) استفاده نمایید.

همه محتوای تولید شده در ویکی پدیا دست اول و محتوای یونیک می باشد یعنی تولید محتوای غیر کپی و یونیک می باشد و اگر در برخی موارد محتوای کپی وجود داشته باشد قطعا منبع آن محتوا ذکر گردیده است.

آیا همه باید در ویکی پدیا یک صفحه داشته باشند؟

به نظر ما لزومی ندارد که همه شرکت‌ها در ویکی پدیا یک صفحه اختصاصی داشته باشد؛ ولی داشتن آن به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند. ممکن است که در سایت خود، تمامی اطلاعات در هر صفحه ای پراکنده باشد؛ اما در ویکی پدیا می توانید همه را یکجا و به صورت خلاصه قرار دهید. حتی بارها مشاهده شده است که لینک ویکی پدیای یک سایت، از لینک صفحه اصلی آن بالاتر است.

همان‌طور که گفتیم، در ویکی پدیا همه امکان تغییر را دارند؛ اما هر تغییری که در ویکی پدیا انجام می‌شود باید توسط خود ویراستارهای سایت موردبررسی شود تا تائید شود.

نکته بعدی اینکه ویکی پدیا کمتر صفحات شرکت‌ها را قبول می‌کند، مگر اینکه متن نوشته‌ شده تبلیغاتی نباشد. ازآنجاکه سئو ویکی پدیا خیلی قوی است، بعضی از این مسئله قصد سوءاستفاده رادارند ولی باید بدانید، اگر ویکی پدیا صفحه شمارا تبلیغاتی تشخیص دهد، کل صفحه را حذف خواهد کرد.

اگر قصد دارید سئو سایت شما مانند ویکی پدیا باشد، بهترین راه نوشتن محتوای یونیک است. محتوایی بنویسید که کاربران و دیگر سایت‌ها به صفحه شما لینک دهند. البته طراحی سایت شما نیز باید با رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو باشد.

معرفی ابزاری برای ارزیابی و تحلیل سئوی سایت و آموزش ابزار yandex.metrica

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
سید محمدرضا حسینی تبار

سید محمد رضای حسینی تبار نه تنها به عنوان مدیریت عامل بلکه به عنوان دلسوز و پشتیبان پایدار سامانه شناخته می‌شود. دقت به جزئیات، تعهد به بهبود مستمر و توجه به نیازهای مشتریان، از وی به عنوان یک رهبر متفاوت در دنیای فناوری و کسب‌وکار معرفی می‌شود. سید محمدرضا حسینی تبار با ذهنیتی بسیار خلاق، همیشه در تلاش است تا به رشد و توسعه‌ی پایدار سامانه و مشتریانش کمک کند. او نماینده‌ای است که علاوه بر مهارت‌های فنی، دارای احساسات نیکو و مشتاق به خلق تفاوت‌های بزرگ در صنعت فناوری و کسب‌وکار است.

نظرات کاربران

فاطمه

exellent

۱۴۰۲/۴/۱۴

فاطمه

exellent

۱۴۰۲/۴/۱۴

سیامک

سایت خیلی خوبی دارید امیدوارم موفق باشید

۱۴۰۰/۵/۲۸

سراج دانش

ویکی پدیا لینک نوفالو میده یعنی اثر بک لینک از ویکی پدیا صفره درسته؟ حالا شما آقای کیارش یعنی کیفیت محتوا و مقاله باید در چه حدی باشه که 3 تا لینک فالو دریافت کرد؟ میشه توضیح بدید؟

۱۴۰۰/۳/۲۰

سامان حسین

عالی بود ممنون

۱۳۹۹/۱۰/۱۷

کیارش

سلام سایت پاسخجو هم قابلیت ارسال پست مهمان داره و دوستان می تونند ازش استفاده کنند . سه لینک هم مجازه و اینکه فالو و یا نوفالو بودنش هم بستگی به کیفیت مقاله داره و اگه نویسنده خوبی باشید ، می تونید لینک فالو دریافت کنید.

۱۳۹۹/۳/۲۷

محمدرضا شیخ الاسلامی

سلام و خسته نباشيد ممنون بابت مطالب خوب درون سايتتون با تشكر

۱۳۹۸/۶/۳۱

مجتبی

مطلب مفیدی بود، درباره بک لینک

۱۳۹۸/۵/۴

mahya

سلام مطالبتون واقعا عالی هست اینکه چطوری از ویکی پدیا بک لینک بگیریم رو میشه یک مقاله آموزشی بنویسید چون کار با ویکی پدیا هم سخته. بعد منظورتون از گرفتن بک لینک رایگان چیه؟ یعنی بک لینک رو مگه باید خرید ؟ مرسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸

reza.anbarestany

خیلی خوب

۱۳۹۷/۱۲/۴

دیدگاه شما

ثبت