خانهوبلاگبازاریابی اینترنتیاستراتژی تمرکز بر Long-tail keywords در سئو
استراتژی تمرکز بر Long-tail keywords در سئو

استراتژی تمرکز بر Long-tail keywords در سئو

قبل از اینکه در مورد استراتژی بر روی کلمات کلیدی طولانی یا همان لانگ تیل ها صحبت کنیم بیایید مقدمه ای را مرور کنیم که به موضوع نزدیک تر شویم.

موضوع این مطلب، سئو برای صاحبان و مدیران کسب و کار می باشد. تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی تر چقدر می تواند موثر باشد؟ قبل از اینکه در مورد استراتژی بر روی کلمات کلیدی طولانی یا همان لانگ تیل ها صحبت کنیم بیایید مقدمه ای را مرور کنیم که به موضوع نزدیک تر شویم.

در بسیاری از موارد صاحب یک بیزینس و یا کسب و کار یک سایت می زند. به طور مثال یک بلور فروش و یا کریستال فروش، مغازه ای در شهر دارد و یا وارد کننده است و یا مغازه ی بزرگی دارد و یا در بازار است وقتی می بیند فضای دیجیتال جدی شده است، به طراح سایت خود یا سئو کار خود می گوید یک سایت برای من بزنید. به آن شرکت، گروه و یا آن تیمی که وظیفه ی این کار را به آن ها می سپارد و طبیعتا در قبال ان هم یک پول قابل توجهی هم می دهد، یک سری انتظارات هم دارد. یک سری از انتظارات ملموس و مشهود می باشد به طور مثال: انتظار دارد که این سایت یک گرافیک خوبی داشته باشد و احتمالا سایت چند نفر از رقبا و دوستانش را هم دیده و به آن طراح سایت می گوید سایتش را همانند آن ها طراحی کند.

توقعات مشتریان از طراحان سایت

این جور مواقع با اینکه در طراحی سایت، گرافیک، منو ها، عکس و … که هر کدام از آن ها برای خود دارای مشکلاتی هستند دچار دشواری زیادی می شویم که مشکلاتشان بسیار هم جدی است و معمولا طراحی یک سایت یک بحثی است و تولید محتوا هم یک بحث کاملا جدا می باشد که این را فعلا کنار می گذاریم. این کارفرما یک سری توقعات خاصی دارد. مثلا می گوید من می خواهم هر کسی که بلور را جست و جو  میکند، اول من باشم. یا کریستال را جست و جو کرد،  اول من باشم. یا هر کلمه ای که در اصطلاح خود دارند. به این کلمات ما به اصطلاح head term key words می گوییم. توقعشان این است که بعد از اینکه سایت را زدند یک ماه بعد هم با این کلمات، گزینه ی اولی که گوگل آن ها را نشان می دهد باشند و سایتشان همان جا باقی بماند!

خرید بک لینک جزء استراتژی ها است و این کلمات ممکن است کلمات بسیار رقابتی باشند و به این سادگی نتوانند بالا بیایند و ممکن است ما مجبور شویم که اگر الزامی باشد ما در جایگاه یک دیده شویم وارد google advisory یا همان تبلیغات گوگلی شویم.

در اینجا درباره ی جهت های فنی که چقدر این کار دشوار و هزینه بر می باشد و چندین میلیون تومان شما باید برای این کار هزینه کنید، با شما بحث نخواهیم کرد. خرید بک لینک جزء استراتژی ها است و این کلمات ممکن است کلمات بسیار رقابتی باشند و به این سادگی نتوانند بالا بیایند و گاهی ممکن است ما مجبور شویم که اگر الزامی باشد ما در جایگاه یک دیده شویم وارد google advisory یا همان تبلیغات گوگلی شویم. این موضوع را کنار می گذاریم و به موضوع از جهت مالکین و صاحبین و مدیران کسب و کارها نگاه کنیم و به آن ها بگوییم که ایا اگر کسی دنبال کریستال یا قوری می گشت باید به سایت شما بیاید؟ این سوال عجیبی است که می توان با آن روبه رو شد.

آیا هر کلمه ای را می توان به لینک 1 گوگل رساند؟

صاحب بیزینس یک بلور فروش است و می گوید آیا من میتوانم در گوگل اول باشم؟ در این قسمت شما را با یک دیدگاه به اشتراک می گذاریم. ما یک سری از عبارات را داریم که دومنظوره هستند. که حتی به شما می گوییم حتی اگر پول هم دارید روی این ها سرمایه گذاری نکنید. به طور مثال می توان شیشه و کریستال را نام برد. این کلمات در حوزه های دیگر هم استفاده می شود. چه مثبت و چه منفی. مثلا شیشه و کریستال اسامی مواد مخدرند و ممکن است یک نفر دنبال مواد مخدر شیشه می گردد و دنبال کلمه شیشه بگردد.

حتی اگر فرض کنیم چه با پول و په با تبلغات اگر بالا آمده باشید، شما پول کلیک را می دهید و یا شما هزینه های سئو را داده اید که بالا بیایید ولی کسی که به سایت شما مراجعه کرده، اشتباهی وارد سایت شما شده است. سایت را می بیند و می بندد و بعد bounce rate و یا خروج ناگهانی از سایت شما را افزایش می دهد و به سئو ی دیگر از کلمات شما ضربه می زند. می دانید  که Bounce rate  روی کل سایت شما محاسبه می شود و به کل عبارت هایی که در آن ها در نتایج گوگل بالا می آیید، لطمه می زند. در این مواقع می توان با رویکرد دیگری نیز آشنا شد.

رویکرد مورد استفاده در مورد کلمات کلیدی دو منظوره

long-tail keywords

در این موقع به دلیل این که مخاطب شما یک جستجو گر حرفه ای نمی باشد و یا احتملا قصد خرید ندارد و یا شاید دنبال یک از اطلاعات می گردد. البته بحث brand awareness  جداست. در این مواقع شما برندهای معروف دارید و می خواهید بدانند که شما به عنوان وارد کننده فعالیت دارید و می خواهید که به هر قیمتی بالا بیایید. این شرایط پذیرفتنی است. اما زمانی که شما یک مغازه دارید و تعدادی برند هم می فروشید، بالا آمدن در کریستال و شیشه و بلور اصولا ممکن است به نفع شما نباشد. مثلا ممکن است دانش آموزی برای کسب اطلاعات بیشتر است و یا عکس وارد شوند و خریدی انجام ندهند.

تمرکز بر روی کلات کلیدی طولانی (Long-tail keywords)

کلمات کلیدی دم دراز یا لانگ تیل کیووردز ها فوق العاده هستند، شما بجای اینکه استراتژی سئو خود را بر روی کلمات اصلی قرار دهید ابتدا ساختار محتوایی سایتتان را بچینید و کلمات اصلی را هدف قرار دهید اما روی آن ها زوم نکنید. صفحات هدف کلمات سخت و دشوار را به حال خود رها کنید و به سراغ کلمات کلیدی طولانی بروید. جالب اینجاست که کم کم متوجه می شود که همان کاری از ابتدا فکر میکردید درست است و باید روی کلمات کلیدی مهم و سخت و پر رقابت کار میکردید شکل میگیرد و واقعا هم اتفاق می افتد.

کلمات کلیدی طولانی یا Long-Tail keywords

کار سئو بر روی کلمات کلیدی طولانی به شدت راحت است و می تواند شما را در دراز مدت به هدف اصلیتان نزدیک کند، حتی بهتر است از کلمات کوتاه تر که در اغلب مواقع سخت تر است کم کم به سمت طولانی تر ها حرکت کنید اما زمان زیادی برای کلمات کوتاه نگذارید تا به long-tail keyword های واقعی برسید که به راحتی می توانید به صفحه برسانید و جایگان مناسبی بگیرید و بعد از است که شیرینی صفحه اول گوگل را حس میکنید و می توانید آهسته و با صبر به سمت کلمات کوتاه تر حرکت کنید

تجزیه و تحلیل رقبا

هیچ مکانی بدون رقابت نیست! بنابراین ایده بدی نیست که نگاهی بیندازید که رقبای شما در زمینه هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی چه می کنند. یک روش ساده برای تحلیل این است که شبکه های های اجتماعی آنها و همچنین هر محتوای جدیدی را که منتشر می کنند را دنبال کنید. اگر در هر کلمه کلیدی به کار رفته فرصتی مشاهده کردید، آن را بررسی کنید و ببینید آیا کلمات کلیدی مشابهی وجود دارد که می توانید آنها را مورد هدف قرار دهید یا نه.

تجزیه و تحلیل رقبا به معنای کپی کردن ایده های رقبای شما یا سرقت آثار آنها نیست بلکه به معنای تماشای آنچه سایت های دیگر انجام می دهند تا ببینید بازار به کجا می رود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پایدار سامانه

شرکت پایدار سامانه، نشان‌دهنده رویایی جذاب و پر احساس در دنیای فناوری و خدمات دیجیتال است. ما با آتشی برافروخته از انگیزه و تعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا برای مشتریان عزیزمان، تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات بی‌مانند را فراهم آوریم. تیم متخصص و پرانرژی ما، همیشه در حال جلب رضایت شما و بهبود پیوسته خدماتمان است. ما اعتقاد داریم که موفقیت ما به واسطه موفقیت شماست و همچنین با تکیه بر مفهوم برد-برد، مسیر مشترکی را با شما طی می‌کنیم. اینجاست که ما نه تنها شرکتی هستیم، بلکه یک خانواده‌ی پایدار و احساسی که در کنار شماست. ما برای پیوستن به مسیر موفقیت شما و ایجاد تفاوت واقعی در دنیای دیجیتال همراه شما هستیم.

نظرات کاربران

راشا

استراتژی مهم ترین اصل در سئو هست عالی بود ممنون

۱۴۰۰/۱۱/۲

دیدگاه شما

ثبت