خانهوبلاگبرنامه نویسیآشنایی با مفهوم وب معنایی یا Semantic Web

برنامه نویسی

۱۴۰۰/۷/۲۲
192
آشنایی با مفهوم وب معنایی یا Semantic Web

آشنایی با مفهوم وب معنایی یا Semantic Web

ایده ای که توسط تیم برنرز لی، مخترع شبکه جهانی وب (WWW) ارائه شده است و بیان می کند که وب را می توان از طریق پاسخگویی به نیازهای کاربران، بصری و هوشمندانه تر کرد

وب معنایی چیست؟

ایده ای که توسط تیم برنرز لی، مخترع شبکه جهانی وب (WWW) ارائه شده است و بیان می کند که وب را می توان از طریق پاسخگویی به نیازهای کاربران، بصری و هوشمندانه تر کرد. این کار با تبدیل آن به یک مخزن واحد اطلاعات به جای مجموعه ای بزرگ از صفحات وب جداگانه انجام می شود. برنرز لی در شماره 2001 نشریه Scientific American نوشت: “وب معنایی امتداد وب فعلی است.” اطلاعات به معنای واضح و مشخص ارائه شده است تا کامپیوتر ها و افراد بتوانند بهتر با هم تعامل کنند.

سمانتیک وب چه مشکلی را حل می کند؟

صفحات وب امروزی که در اینترنت فعلی وجود دارند، حاوی مقادیر زیادی از داده های بدون ساختار مانند متن، تصاویر و لینک هایی به صفحات دیگر هستند. حتی با وجود اینکه متون شامل اعداد، تاریخ، مکان و حقایق است. مشکل این است که جستجوی اطلاعات در این صفحات تنها بر اساس توصیف صفحه به زبان نشانه گذاری ابرمتن (HTML) است . بنابراین، موتور جستجو نمی تواند از محتوای صفحه و اطلاعاتی که در آن وجود دارد مطلع شود.

اینترنت چیست؟

هدف وب معنایی چیست؟

هدف وب معنایی (Semantic Web) حل این مشکل با افزودن نحو یا ساختار خاصی است که به ماشین ها کمک می کند تا داده های درون یک وب سایت را درک کنند. این به طور خودکار اطلاعات یک صفحه خاص را با تمام اطلاعات مربوط به صفحات دیگر پیوند می دهد بدون اینکه لینکی وجود داشته باشد. در نتیجه، تجربه جستجو در صفحات معنایی توصیف شده، کاملا متفاوت خواهد بود. این به این دلیل است که نتایج جستجو به جای تکیه بر کلمات و عبارات منطبق، از نظر اطلاعات، به محتوای صفحه بستگی دارد.

سئو وب سایت ها در حال حاضر بصورتی انجام می شود که کاربر به روش های مختلف و با استفاده از هر ترفندی باید روی کلماتی گوگل را قانع کند که کامل ترین است. اگر در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت ها برای بهبود نتایج جستجو اطلاعی کافی ندارید می توانید مقاله SEO چیست را مطالعه کنید. اگر تعریف و ماهیت سئو را درک کنید ذهنتان به وب معنایی نزدیک تر می شود، گوگل تا حدودی توانسته است به این موضوع دست پیدا کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

پایدار سامانه

شرکت پایدار سامانه، نشان‌دهنده رویایی جذاب و پر احساس در دنیای فناوری و خدمات دیجیتال است. ما با آتشی برافروخته از انگیزه و تعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا برای مشتریان عزیزمان، تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات بی‌مانند را فراهم آوریم. تیم متخصص و پرانرژی ما، همیشه در حال جلب رضایت شما و بهبود پیوسته خدماتمان است. ما اعتقاد داریم که موفقیت ما به واسطه موفقیت شماست و همچنین با تکیه بر مفهوم برد-برد، مسیر مشترکی را با شما طی می‌کنیم. اینجاست که ما نه تنها شرکتی هستیم، بلکه یک خانواده‌ی پایدار و احساسی که در کنار شماست. ما برای پیوستن به مسیر موفقیت شما و ایجاد تفاوت واقعی در دنیای دیجیتال همراه شما هستیم.

نظرات کاربران

پایدار

آینده یا سمانتیک وب دگرگون خواهد شد و ترسناک

۱۴۰۰/۹/۲۵

اخگر

مفهوم جذابی بود ممنون. وب معنایی آینده رو میسازه

۱۴۰۰/۸/۲

دیدگاه شما

ثبت