خانهوبلاگبرنامه نویسیدارک وب (Dark Web) یا وب تاریک چیست؟

برنامه نویسی

۱۴۰۰/۸/۲۵
160
دارک وب (Dark Web) یا وب تاریک چیست؟

دارک وب (Dark Web) یا وب تاریک چیست؟

دارک وب چیست؟ Dark Web که به قسمت تاریک وب و مخفی اینترنت معروف است، بخشی از اینترنت است که با روشهای سنتی قابل دسترسی نیست

دارک وب چیست؟ Dark Web که به قسمت تاریک وب و مخفی اینترنت معروف است، بخشی از اینترنت است که با روشهای سنتی قابل دسترسی نیست و صفحات آن در موتورهای جستجو ظاهر نمی شود، بلکه به مرورگر خاصی و یا ابزار مخوصی نیاز دارد. اصطلاحات دارک وب و وب عمیق اغلب برای توصیف یک چیز استفاده می شود. اما برخلاف آنچه معمول است، دارک وب تنها بخش کوچکی از وب عمیق (Deep Web) است که 90 درصد از کل صفحات وب را تشکیل می دهد و تفاوت اصلی آنها در این است که وب عمیق نه تنها نمایه شده و نیازی به هر فناوری خاصی برای دسترسی به آن ندارد.

خطر دارک وب چیست؟ آیا استفاده از آن قانونی است؟

وب تاریک یا دارک وب (Dark Web) بسیار خصوصی و غیر متمرکز است، بنابراین مکانی ایده آل برای فعالیت های مجرمانه مختلف از ارائه خدمات غیرقانونی است. مانند هک، تجارت اطلاعات فاش شده، داده های سرقت شده و حتی تجارت قاچاق. با این حال، شامل بسیاری از محتوای معمولی و سنتی هم می باشد. مانند انجمن های گفتگو، بسترهای ارتباطی، خدمات ایمیل و چت ها نیز بسیار امن هستند.

لایه های اینترنت شامل دیپ وب و دارک وب

لایه های اینترنت شامل دیپ وب و دارک وب

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

سینا سمائی

سینا هستم علاقه‌مند به حوزه وب و دنیای عظیم دانستنی‌های دیجیتال مارکتینگ همراه من با مقاله‌هایی که با تحقیق بهشون می‌رسم و با سادگی مینویسم باشید.

دیدگاه شما

ثبت