خانهوبلاگشروع کسب و کارهوش تجاری یا BI چیست؟

شروع کسب و کار

100۱۴۰۰/۷/۱۶
هوش تجاری یا BI چیست؟
پایدار سامانه

پایدار سامانه

هوش تجاری یا BI چیست؟

هوش تجاری یا Business intelligence اصطلاحی که به قابلیت های تکنولوژیکی اشاره دارد که سازمان ها را قادر می سازد تصمیمات بهتری بگیرند

هوش تجاری چیست؟ هوش تجاری یا Business intelligence اصطلاحی که به قابلیت های تکنولوژیکی اشاره دارد که سازمان ها را قادر می سازد تصمیمات بهتری بگیرند، بر اساس اطلاعات اقدام کنند و فرآیندهای تجاری را به نحو احسن انجام دهند. هوش تجاری متکی بر جمع آوری داده ها از سیستم های فناوری اطلاعات و منابع خارجی و آماده سازی آنها برای تجزیه و تحلیل است. سپس آن را تجزیه و تحلیل کرده و بازنمایی های بصری، رابط های گرافیکی و گزارشاتی ایجاد کنید که نتایج تجزیه و تحلیل ها را در اختیار کاربران قرار دهد ، خواه مدیران ، مدیران و یا کارگران برای پشتیبانی از فرایندهای تصمیم گیری و برنامه ریزی استراتژیک باشند.

امروزه طیف وسیعی از راه حل های هوش تجاری یا BI در دسترس است که ترکیبی از ابزارهای تکنولوژیکی و استراتژیک است که برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های بدست آمده از منابع داخلی و خارجی استفاده می شود. با هدف ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل وضعیت گذشته، حال و آینده موضوع مورد مطالعه. نمونه هایی از این ابزارها عبارتند از نرم افزار مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، تکنیک های هوش مصنوعی، تجسم داده ها، ابزارهای داده کاوی، صفحات گسترده و تولید گزارش.

مزایای اصلی هوش تجاری چیست؟

اکثر شرکتها می توانند از راه حلهای تجاری سود ببرند زیرا مزایای زیادی را ارائه می دهند که مهمترین آنها عبارتند از:

  • تسریع و بهبود فرآیندهای تصمیم گیری
  • بهبود فرایندهای تجاری داخلی
  • افزایش بهره وری و کارایی عملیاتی
  • مشکلات تجاری را بیابید که باید حل شوند
  • مشاغل نوظهور و روندهای بازار را شناسایی کنید
  • استراتژی های تجاری قوی تری ایجاد کنید
  • دستیابی به فروش بالاتر و درآمدهای جدید و عملکرد بهتر از رقبا در همان زمینه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

پایدار سامانه

شرکت پایدار سامانه، نشان‌دهنده رویایی جذاب و پر احساس در دنیای فناوری و خدمات دیجیتال است. ما با آتشی برافروخته از انگیزه و تعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا برای مشتریان عزیزمان، تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات بی‌مانند را فراهم آوریم. تیم متخصص و پرانرژی ما، همیشه در حال جلب رضایت شما و بهبود پیوسته خدماتمان است. ما اعتقاد داریم که موفقیت ما به واسطه موفقیت شماست و همچنین با تکیه بر مفهوم برد-برد، مسیر مشترکی را با شما طی می‌کنیم. اینجاست که ما نه تنها شرکتی هستیم، بلکه یک خانواده‌ی پایدار و احساسی که در کنار شماست. ما برای پیوستن به مسیر موفقیت شما و ایجاد تفاوت واقعی در دنیای دیجیتال همراه شما هستیم.

دیدگاه شما

ثبت