وبلاگ

شرکت طراحی پورتال

قرارداد سئو وب سایت و چالش های آن

شرکت طراحی پورتال به شرکتی میگویند که در زمینه طراحی و پیاده سازی پورتال های سازمانی، سامانه های تحت وب، اتوماسیون اداری، طراحی و راه اندازی crm و هرگونه سامانه و سیستم های یکپارچه سازمانی فعالیت دارد و بیشترین تمرکز این شرکت ها در برنامه نویسی نرم افزارهای یکپارچه و سامانه های اتوماسیون اداری می باشد.

در واقع برای اینکه بدانیم شرکت طراحی پورتال چه وظایفی دارد و دارای چه خصوصیات و ویژگی هایی می باشد، باید بدانیم پورتال چیست و طراح پورتال کیست؟

پورتال چیست؟

معنی لغوی پورتال طبق تعریف ارائه شده در ویکی پدیا فارسی عبارت است از:

پرتال وب یا درگاه وبWeb Portal) نوعی وبگاه است که اطلاعاتی را از منابع مختلف در یک شکل واحد گردآوری می‌کند. به‌طور معمول هر منبع اطلاعاتی محدودهٔ مشخص به‌خود را در صفحه برای نمایش اطلاعات اشغال می‌کند که گاهی اوقات کاربر می‌تواند مشخص کند که کدام نمایش داده‌شود.

در واقع همانطور که در تعریف ویکی پدیا نیز اشاره شده است پورتال ها را میتوان صفحات وبی در نظر گرفت که کاربر میتواند به آسانی با آن ارتباط برقرار کند و از آن طریق به یکسری از وظایفی که برای او تعریف شده است عمل نماید و بروز رسانی آن سبب بروز رسانی قسمتهای مختلف پورتال که به صورت یکپارچه با یکدیگر در ارتباط هستند.

طراحی پورتال و سامانه های تحت وب
طراحی پورتال و سامانه های تحت وب

پورتال سازمانی

به پورتال هایی میگوییم که امکانات آن مرتبط با یک سازمان طراحی و پیاده سازی می شود و از طریق پورتال سازمانی کارمندان و افراد درون سازمان میتوانند با واحدهای مختلف در ارتباط بوده و یا با اجرای درخواستی، ارتباط با واحد مرتبط که در پورتال تعریف شده است ایجاد می شود.

پورتال خبری

پورتال خبری به سامانه تحت وب میگویند که اطلاعاتی جامع از اخبار و وقایع دسته بندی شده در موضوعات متنوع به کاربران ارائه میدهند. در اصل با ظهور پورتال های خبری و امکاناتی که در طراحی پورتال خبری میتوان در نظر گرفت، شیوه سنتی انتشار اخبار و وقایع کمرنگتر شده و روز به روز به میزان کاربران و خوانندگان در پورتال های خبری در حال افزایش می باشد.

پورتال شخصی

به صفحات وبی گفته می شود که به منظور معرفی یک شخص و ارائه اطلاعاتی در حوزه کاری مرتبط با او و سوابق و فعالیت هایش ایجاد شده است.

پرتال دولتی

پورتال های دولتی به منظور ارائه خدمات دولتی به صورت مکانیزه به افراد راه اندازی می شود.

از طریق پورتال های دولتی کاربران وارد سامانه مربوطه شده و یک سری اطلاعات را طی فرایندی که به صورت مرحله به مرحله تکمیل می شود در پورتال ثبت می نمایند. در طراحی پورتال دولتی می بایست همه جوانب را در نظر گرفت، به شکلی که طراح پورتال و یا شرکت طراحی پورتال باید طوری آنرا برنامه نویسی و پیاده سازی نمایند که در آینده قابل انعطاف بوده و امکان توسعه آن به راحتی میسر باشد.

پورتال سازمان سنجش، پورتال ثبت نام برای یارانه ها و … نمونه ای از پورتال های دولتی می باشند.


اگر میخواهید در مورد فرایند طراحی سامانه های تحت وب بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید.


نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی پورتال

طراحی وب سایت و نیز طراحی و اجرای پورتال تقریبا خیلی شبیه به هم هستند و الی از مظر حجم برنامه نویسی و پیچیدگی کدها به دلیل ایجاد روابط یکپارچه بین واحدهای مختلف در یو پورتل سازمانی می بایست توسط یک شرکت طراحی پورتال با تجربه صورت پذیرد و حداقل دو نمونه کار برای پورتال هایی که طراحی کرده است را به مشتری ارائه نماید

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب شرکت طراحی پورتال در نظر داشت خارج از بحث حرفه ای بودن طراح پورتال و نیز برنامه نویسان آن، بحث پشتیبانی و  عمل به تعهدات می باشد.

موضوع پشتیبانی پورتال بسیار مهم می باشد چرا که معمولا پورتال ها برای یک حجم وسیعی کاربر و یوزر طراحی می شود و از طریق آن خدماتی را در زمان هایی خاص ارائه مینمایند و در صورتی که مشکلی برای پورتال پیش بیاید می بایست در کمترین زمان ممکن رفع گردد و حتی در برخی مواقع مانند طراحی پورتال انتخاب واحد و یا طراحی پورتال و سامانه های آزمون آنلاین و … که می بایست شرکت پشتیبان به طور جدی و همیشه در دسترس باشند تا مشکلی از این بابت پیش نیاید.

ویژگی های شرکت طراحی پورتال

توصیه میشود اگر قصد طراحی پورتال و سامانه های تحت وب با کاربری اختصاصی را دارید حتما با شرکتی همکاری کنید که خصوصیات ذیل را دارا باشد

شرکت طراحی پورتال حقوقی و ثبت شده باشد.

سیستم پشتیبانی آنلاین داشته باشد.

شرکت طرلحی پورتال دارای سیستم مکانیزه پشتیبانی مانند سیستم تیکتینگ باشد.

تجربه طراحی پورتال را داشته باشد.

دارای تیم برنامه نویسی قوی و حرفه ای باشد.

و…

سفارش طراحی پورتال و سامانه های تحت وب

شرکت پایدار سامانه با سابقه ای درخشان در زمینه طراحی پورتال های سازمانی برای ارگان های دولتی و خصوصی مانند

طراحی پورتال ساتپ وزارت نیرو

طراحی پورتال ارزیابی پیمانکاران scm وزارت دفاع

طراحی سامانه مسابقات قرآن سازمان حج و اوقاف

و…

آماده همکاری در این زمینه با ارائه پروپوزال جامع از فرایند طراحی پورتال و سامانه تحت وب از قبل از عقد قرارداد تا طراحی، راه اندازی، اجرا و آموزش می باشد. جهت برقراری ارتباط با شماره های ۰۲۱۴۴۲۹۶۸۵۵ و ۰۲۱۴۴۲۹۶۸۷۶ تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
[ تعداد: 1 میانگین: 5 %]

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

اضافه کردن نظر