اصول طراحی وب سایت خبری
زمان مطالعه 1 دقیقه
انتشار ۱۱ مهر ۱۳۹۸
نویسنده پایدار سامانه

اصول طراحی وب سایت خبری

یکی از مهمترین اصول در طراحی وب سایت خبری سرعت لود مطالب می باشد. مردم وب سایت های خبری را دوست دارند که بتوانند در کسری از ثانیه از آنها کسب خبر کرده و از وقایع روز مطلع شوند. حال اگر سرعت لود اطلاعات در یک سایت خبری پایین باشد قطعا مورد توجه کاربران قرار نخواهد گرفت. همچنین مطالعات نشان داده کاربران سایت های خبری سبک و ساده با ترکیب رنگ های ملایم را ترجیح می دهند. بنابراین به هنگام طراحی سایت های خبری نباید از رنگ های تند و آزار دهنده استفاده شود.

چند نکته مهم برای طراحی سایت خبری

یکی از اصول مهم در طراحی وب سایت خبری رعایت کردن تمامی موارد مربوط به سئو می باشد. یک سایت خبری زمانی ارزشمند است که مخاطبان بالایی داشته باشد. برای این منظور باید به گونه ای طراحی شود که توسط موتورهای جستجو به راحتی پیدا شده و جز موارد اول لیست جستجو باشد، و جهت تحقق این هدف باید اصول سئو در طراحی سایت کاملا رعایت شود.

در طراحی وب سایت خبری باید بخشی برای سردبیر در نظر گرفته شود. در این بخش باید این امکان برای سردبیر وجود داشته باشد که بتواند اخبار را ویرایش، تایید و یا حذف کند. همچنین قرار دادن بخش مدیریت و بخش هایی برای کاربران و خبرنگاران باید در سایت های خبری لحاظ شوند. در این گونه سایت ها باید امکان ارسال خبر از طرف کاربران نیز وجود داشته باشد. همچنین هر خبر در سایت باید با تاریخ و ساعت ذکر شود.

اصول طراحی وب سایت خبری

در اصول طراحی وب سایت خبری بروزرسانی و قابلیت توسعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک سایت ایده آل باید انعطاف پذیری بالایی داشته و از پشتیبانی لازم برای بروز رسانی بهره مند باشد. همچنین قابلیت تغییر قالب سایت، چند زبانه کردن سایت، ثبت صفحات بازدید شده توسط کاربران و ثبت خطاهای سایت از موارد توسعه فنی سایت می باشند که حتما باید در نظر گرفته شوند.

قابلیت درج مولتی مدیا شامل عکس و فیلم و به طور کل اخبار گرافیکی نیز در وب سایت خبری حائز اهمیت می باشد. اصولا مردم به سمت اخباری جذب می شوند که با عکس و فیلم های جذاب و با کیفیت همراه باشد، بنابراین امکان قرار دادن عکس و فیلم در طراحی سایت های خبری باید در نظر گرفته شود.

طراحی وب سایت خبری CNN
طراحی وب سایت خبری CNN

طراحی وب سایت خبری در پایدار سامانه با رعایت تمامی اصول ذکر شده صورت می گیرد و تیم متخصص و کاردان این مرکز همواره به دنبال جلب رضایت مخاطبان خود می باشند.
وب سایت های طراحی شده توسط این شرکت در عین سادگی و سبکی و زیبایی کامل و جامع بوده و از اصول سئو نهایت بهره را برده اند، پس طراحی سایت های خبری خود را به پایدار سامانه بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.