وبلاگ

سئو ۲۰۱۹ و ترفندهایی برای افزایش ترافیک سایت شما

تولید محتوا با موضوعات پر جستجو و داغ روز یکی روش سئو کردن یک صفحه سایت و افزایش ترافیک سایت

برای نوشتن یک مقاله و محتوا در بلاگ یا صفحات محتوایی سایت، ابتدا باید دنبال موضوعاتی باشید که در موتورهای جستجو مثل گوگل بیشتر جستجو میشوند البته موضوعات مرتبطی که در زمینه فعالیت سایت شما است چون اگر موضوعات غیر مرتبط با کسب و کار و یا موضوع سایت شما باشد در اینصورت اگر بالاترین ترافیک ممکن را هم برای وب سایتتان بگیرید لطمه سنگینی به سئوی سایت شما خواهد زد که دلایل مفصل آنرا در یک مقاله جداگانه در همین بلاگ خواهیم گفت. پس افزایش ترافیک سایت با هر روشی برای سئوی سایت شما مفید نخواهید بود

ولی اصل قضیه اینجاست که چطور میتوانیم موضوعات پر جستجو و اخبار داغ مرتبط با موضوع وب سایت را که توسط کاربران  در گوگل بیشتر جستجو میشوند را پیدا کنیم و از آن مهمتر اینکه کدام سرفصل ها(عناوین فرعی داخل متن مقاله) را برای نوشتن متن مقاله پیرامون آن موضوع انتخاب کنیم که هم برای کاربر و خواننده و هم برای موتورهای جستجو(مثل گوگل) جذاب باشد.

طراحی سایت موفق
طراحی سایت موفق

روش سئو کردن مقالات سایت

برای انتخاب کلمات کلیدی، پیدا کردن موضوعات پر جستجو در گوگل، انتخاب سرفصل هایی برای صفحات محتوایی وب سایت یا بلاگ سایت، ابزارهای مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله تعدادی از این ابزارها را که به سئو سایت شما کمک شایانی خواهد کرد معرفی میکنیم.
۱- وب سایت هایی هستند که عناوین خبر های روز و منابع آن را از سایت های مختلف جمع آوری می کنند و شما میتوانید با جستجو و پیدا کردن کلمات کلیدی و موضوعاتی که مربوط به موضوع فعالیت سایت شماست را جستجو کرده و به راحتی کلمه کلیدی و موضوع و عنوان مقاله یا صفحات محتوایی سایت خود را از این طریق جستجو کرده و انتخاب نمایید. بعنوان نمونه یکی از این وب سایتها، وب سایت خبر فارسی می باشد که همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در کادر جستجو، موضوع مربوطه را سرچ می کنید سپس برای شما تعدادی عناوین مختلف پر جستجو را از سایت های مختلف جمع آوری کرده و برای شما نمایش می دهد و شما میتوانید از میان آنها موضوع مقاله و کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید.

وب سایت خبر فارسی برای پیدا کردن موضوعات پر جستجو
وب سایت خبر فارسی برای پیدا کردن موضوعات پر جستجو

۲- استفاده از Searches related گوگل
همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید وقتی در وب سایت گوگل موضوعی را جستجو میکنید و یا دنبال یک مطلب یا مقاله ای هستید علاوه بر موضوعی که شما در گوگل جستجو کردید، وب سایت گوگل، عناوین و عبارات بیشتری را که مرتبط با موضوع مورد نظر شماست و نسبت به عبارات دیگر ببشتر جستجو شده را به شما پیشنهاد می دهد. در اصل این عبارات پیشنهادی موضوعاتی هستند که در موضوع مورد نظر شما پر جستجو بوده و مردم آنها را بیشتر سرچ کردند.
بعنوان مثال در تصویر زیر ما عبارت طراحی سایت را در گوگل جستجو کردیم.

پیدا کردن کلمات کلیدی از related searches
پیدا کردن کلمات کلیدی از related searches

همانطور که می بینید در پایین صفحه پیشنهادات گوگل با عنوان Searches related به شما ارائه شده که در مثال ما که موضوع طراحی سایت است گوگل به ما عباراتی را که مردم آنها را بیشتر جستجو کردند را به شرح ذیل پیشنهاد داده است.
شرکت طراحی سایت
طراحی سایت در تهران
قیمت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت اینترنتی

حالا میتوانید از این عبارات بعنوان کلمات کلیدی و موضوعات مختلف در صفحات محتوایی سایت استفاده کنید.


چطور کلمات کلیدی برای وب سایتمان انتخاب کنیم


همچنین با جستجوی هر کدام از این عبارات نیز، گوگل تعداد قابل توجهی عنوان و موضوعات مختلف دیگر به شما نمایش میدهد.

افزایش ترافیک سایت در سئو
افزایش ترافیک سایت در سئو

۳- تحلیل وب سایت رقبا برای سئوی ۲۰۱۹

میخواهیم به شما ترفندی را یاد بدهیم که در هیچ سایت آموزش سئو یا طراحی سایت نخواهید دید پس خیلی با دقت بخوانید چون در کسب رتبه سایت شما در گوگل بسیار موثر است و در صورت انجام صحیح و قدم به قدم این آموزش با احتمال ۹۹.۹٪ در صفحه اول گوگل، جایگاه ۱ تا ۵ را از آن خود خواهید کرد و افزایش ترافیک سایت خود را مشاهده خواهید نمود

باتوجه به مطالبی که تا اینجا گفتیم برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و انتخاب محتوای مرتبط برای وب سایت، حالا یک روش کاربردی دیگر با استفاده از استراتژی تحلیل سایت رقبا (وب سایت های موفق) را عنوان می کنیم. این استراتژی به شما کمک میکند تا از مسیری حرکت کنید که وب سایت های موفق عبور کردند ولی نکته ارزشمندی که در این روش میخواهیم بگوییم این است که شما در مسیری که وب سایت های موفق عبور کردند حرکت میکنید، اما با این تفاوت که یک سر و گردن از رقبا بالاتر و ۲ قدم از آنها جلوتر هستید به همین دلیل به راحتی در سئو و کسب رتبه بالاتر در گوگل آنها را پشت سر خواهید گذاشت.

رتبه یک گوگل
رتبه یک گوگل

وقتی صحبت از طراحی سایت، سئو و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو، طراحی فروشگاه اینترنتی و راه اندازی استارتاپ و …  میشود، به طور نا خودآگاه تصویری از رقابت و جنگیدن و پیشی گرفتن از یکدیگر بر سر جایگاه اول یا صفحه اول گوگل به ذهنمان خطور میکند. جایگاه اول در صفحه اول گوگل فقط مختص یک وب سایت است و برای کسب جایگاه و رتبه ۱ گوگل وب سایت های بیشماری در حال رقابت هستند اما درست است که جایگاه ۱ در صفحه اول گوگل مختص یک سایت است اما ۱۰ وب سایتی که در صفحه اول گوگل قرار گرفتند جزو وب سایت های موفق در سئو هستند و ما میخواهیم از کانال وارد شویم و از یک ترفند شگفت انگیز استفاده کنیم. به طوریکه از این ۱۰ سایتی که در صفحه اول گوگل قرار دارند قدرت بگیریم و از آنها بعنوان نرده بانی برای رسیدن به رتبه و جایگاه یک گوگل استفاده کنیم.

تحلیل سئو رقبا
تحلیل سئو رقبا

یک تکنیک حرفه ای سئوی سایت

روش کار به این صورت است:

۱- در قدم اول شما موضوع یا عنوان محتوای که قصد دارید در سایت منتشر کنید را در گوگل سرچ کنید.

انتخاب عنوان مقاله از دید سئو
انتخاب عنوان مقاله از دید سئو

۲- وب سایت هایی که در صفحه اول جستجوی گوگل می آیند را جدا کنید(۱۰ وب سایت اول)

طراحی سایت صفحه اول گوگل
طراحی سایت صفحه اول گوگل

۳- کلمه کلیدی و عنوان ۱۰ مقاله اول را جدا کنید و بنویسید.

انتخاب کلمه کلیدی
انتخاب کلمه کلیدی

۴- عناوین داخل مقاله یا به عبارتی سرفصل هایی که در مقاله درباره آن نوشته شده را بنوسید.

عنوان سئو سایت
عنوان سئو سایت

۵- گوگل در سال های اخیر و مخصوصا سال ۲۰۱۹ به مقالات طولانی تر و جامع اهمیت بیشتری میدهد. مقالاتی  که خواننده با مراجعه به آن برای آگاهی از یک موضوع مرتبط نیازی نیست به سایت دیگری برود چون همه موضوعات و سوالات خود را در آن مقاله پاسخ داده است. برای درک بهتر یک مثال میزنیم تصور کنید میخواهیم درباره موضوع “طراحی سایت” مقاله بنویسیم.

با یک جستجوی ساده در گوگل می بینید که بیش از هزاران مطلب درباره طراحی سایت وجود دارد ولی از این هزاران مطلبی که وب سایت های مختلف منتشر کردند تنها ۱۰ سایت است که در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود یعنی یک سری سرفصل ها که در مقالات صفحه اول گوگل منتشر شده برای گوگل و کاربران از امتیاز بالاتری برخوردار است. حالا سوال اینجاست که در این میان در بین این تعداد سرفصل، ما چه محتوایی تولید کنیم که در میان این ۱۰ سایت و ترجیحا در رتبه ۱ تا ۳ قرار بگیریم.

رتبه ۱ گوگل
رتبه ۱ گوگل

قسمت مهم این روش اینجاست که شما از بین ۱۰ مقاله صفحه اول سرفصل ها را جدا کرده اید و محتوایی که برای وب سایت خود تولید میکنید می بایست تلفیقی از کلیه سرفصل های ۱۰ مقاله باشد.


– سئو وب سایت هدفمند چیست؟

– ۳ روش برای تبلیغات و معرفی کالا و محصولات خود به دیگران.

– بررسی چالش های بین کارفرما و سئو کار.

همه این موضوعات را در مقاله سئو وب سایت و چالش های آن بخوانید.


دومین کاری که شما انجام میدهید این است که از عبارات پیشنهادی گوگل یا همان Searches related که در آیتم شماره ۲ این مقاله توضیح داده شد به میزان طبیعی(تعدادی که برای خواننده آزار دهنده نباشد) در متن مقاله یا محتوایی که تولید میکنیم می بایست استفاده کنیم. بعنوان مثال وقتی عبارت طراحی سایت را جستجو کردیم عبارات پیشنهادی گوگل به این شرح است: طراحی سایت در تهران – شرکت طراحی سایت حرفه ای – قیمت طراحی وب سایت – خدمات طراحی وب سایت و… ما می بایست در جملات و پاراگرافهایی که برای نوشتن مقاله دستنویس خود انجام میدهیم این تعداد عبارات را جای دهیم و از آنها استفاده کنیم. این کار شانس دیده شدن وب سایتمان را در زمان جستجوی این کلمات توسط کاربران  افزایش میدهد

منتظر آپدیت بعدی باشید زیرا اینجا ما بهترین و نزدیکترین راه و ترفندهای سئو را به شما آموزش خواهیم داد.

سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید چیست

به این مطلب امتیاز دهید
[ تعداد: 2 میانگین: 5 %]

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

۱ نظر

  • واقعا ترفند ارزشمندی تو سئو سایت به حساب میاد که به درد سئو کارهای حرفه ای میخوره. این هم بگم تشکر میکنم از شما چون هیچ سئو کاری فوت کوزه گریش رو به کسی نمیگه ولی شما گفتید. امیدوارم ادامه دار باشه و منتظر ترفندهای جذاب سئو خواهم بود