وبلاگ

در آمد طراحی سایت

web design & development

مقدمه

امروزه با پیشرفت در تکنولوژی و همه گیر شدن آن و فراگیر شدن اینترنت در میان همه افراد از مردم عادی گرفته تا شرکت ها و موسسات کوچک و بزرگ همگی به نوعی با شبکه گسترده جهانی در ارتباط هستند و همه ی افراد برای رفع نیاز های خود به نوعی از اینترنت به عنوان اولین راه حل استفاده می کنند به طوری که حتی برای جرئی ترین نیاز های خود به دنبال راه حلی در اینترنت به جستجو می پردازند. امروزه شرکت هایی مانند گوگل،یاهو و مایکروسافت با داشتن موتور های جستجوی قوی خود جستجو در فضای مجازی را بسیار راحت کرده اند. اما بسیاری از افراد برای بسیاری از کارها از جمله به اشتراک گذاشتن مقاله،رشد کسب و کار،تبلیغات و… به دنبال ایجاد یک سایت یا به اصطلاح طراحی سایت هستند تا بتوانند از طریق این راه به اهداف خود برسند. ما در این مقاله قصد داریم درباره این که درآمد توسعه دهندگان و طراحان وب سایت در ایران و جهان به چه صورتی است به بحث بپردازیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت در ظاهر شاید نیاز به تعریف و توصیف نداشته باشد اما این روز ها انقدر تنوع طراحی وب سایت حرفه ای فاکتور های ریز و درشت دارد که ممکن است در انتخاب یک شرکت طراحی وب سایت دچار سردرگمی شوید.

کلمه طراحی سایت اشاره دارد به طراحی صفحات وبی که در اینترنت به نمایش گذاشته می شوند. برای مطالعه بیشتر در مورد طراحی سایت و انواع طراحی وب سایت و انتظاراتی که باید از یک طراح سایت داشت، مقاله زیر را مطالعه کنید:

برای خواندن مقاله طراحی سایت چیست کلیک کنید

web designing

 

درآمد طراحان و توسعه دهندگان سایت در ایران

طراحی سایت و کسب درآمد طراحی سایت در ایران به این صورت است که می توان هم به صورت مستقل و هم به عوان یک کارمند در موسسات،سازمان ها،بخش های خصوصی و دولتی به فعالیت پرداخت و تا سمت های مدیریت تیم طراحی و مدیر محتوای سایت پیشرفت کرد. و با کسب تجربه می توان کسب و کار مستقل برای خود راه اندازی کرد. اما درآمد طراحی سایت بسته به میزان تجربه،میزان مهارت و توانایی برنامه نویس،ارتباط عمومی و… می تواند درآمد های متفاوتی داشته باشد. اما در کل درآمد طراحی سایت در ایران می تواند از چند صد هزار تومان تا ده میلیون تومان در ماه بسته به میزان توانایی ها و تجربیات طراح سایت و مهارت در برنامه نویسی می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال درآمد طراح سایت و برنامه نویس پایتون که در تهران کار می کند چیزی حدود ۲ تا ۶ میلیون تومان در ماه است. اما بازار کار برنامه نویسی پایتون با این که از این زبان حتی در طراحی اپلیکیشن ها استفاده می شود؛در ایران طرفدار آنچنانی ندارد. اما زبان های برنامه نویسی مانند asp.net و php و java در ایران دارای محبوبیبت فراوانی هستند , بالطبع درآمد خوبی هم دارند.کدنویسی با زبان java در ایران به صورت خیلی محدودی وجود دارد اما در دنیا یکی از شاخه های پر درآمد برنامه نویسی به حساب می آید.

درآمد طراحی سایت در جهان

۱) درآمد طراحان سایت در آمریکا

کشور ایالات متحده دارای بیشترین درآمد برای طراحی سایت و درآمد طراحان وب در دنیا می باشد.به طور مثال درآمد طراحان سایت تمام وقت در سال ۲۰۱۱ یه طور متوسط ۵۲۰۰۰$ در سال بوده است که طبق آمار ۲۵درصد از افراد از این آمار ۴۵۰۰۰$ و ۷۵درصد از این آمار ۶۵۰۰۰$ در سال به طور میانگین درآمد داشته اند. درآمد طراحان سایت تازه کار با سه سال تجربه که تحصیلات آکادمیک در این حوزه نداشته اند به طور متوسط ۴۲۰۰۰$ در سال می باشد. درآمد طراحان سایت تازه کاری که کار نظارت و آموزش به سایر کارکنان را انجام می دهند به طور میانگین ۷۲۰۰۰$ در سال است.

۲) درآمد توسعه دهندگان وب

توسعه دهندگان وب به دو دسته  front_end Developr و back_end developer تقسیم می شوند. که front_end developer ها در حقیقت وظیفه کار طراحی سایت و نحوه ی نمایش خروجی ها در سایت را به عهده دارند و back_end developer ها کار برنامه نویسی سایت را به عهده دارند. به طور متوسط front_end developer ها ۶۰۰۰۰$ در سال درآمد دارند که از این میزان ۲۵درصد۵۰۰۰۰$ در سال و ۷۵درصد ۷۵۰۰۰$ در سال درآمد دارند. back_end developer ها به طور میانگین ۷۰۰۰۰$ در سال درآمد دارند.

کار به صورت آزاد کاری

طراحان وب و توسعه دهندگانی که به صورت آزاد کاری فعالیت می کنند به مراتب بیش از کسانی که به صورت کارمند کار می کنند درآمد دارند. طراحان و توسعه دهندگان وب که به صورت آزادکاری فعالیت می کنند؛به طور میانگین ساعتی ۵۰$ درآمد در مقابل ۲۶$ در ساعت کارمندان درآمد دارند.

آیا دوست دارید طراح سایت شوید؟

اگر قصد دارید طراح سایت شوید مقاله آیا می خواهید طراح وب سایت شوید؟  را مطالعه کنید.

web designing

 

شرکت طراحی سایت پایدار سامانه آماده ارائه خدمات طراحی سایت اعم از طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت مشاغل، سئو، طراحی اپلیکیشن، طراحی نرم افزار سفارشی و … می باشد.

سفارش طراحی سایت

۱ نظر

  • حقوق یه برنامه نویس تو ایران حداکثر ۱۰ میلیونه تازه برنامه نویسی که حرفه ای باشه و بتونه تو استارتاپا مشغول بشه. بدترین جا و کمترین حقوق رو به برنامه نویس و طراح سایت تو ایران میدن