icon-creative-design icon-digital-marketing icon-mobile-apps icon-strategy-consulting icon-website-development

طراحی سایت خبری

در مورد نکات مهم در طراحی سایت خبری و اهمیت آن صحبت خواهیم کرد.

اهمیت طراحی سایت خبری چیست؟

با توجه به گسترش روز افزون اینترنت و حجم عظیم کاربران که از طریق موبایل وارد سایت های خبری می شوند، طراحی سایت خبری برای مولفان به یک دغدغه تبدیل شده است. طراحی سایت خبری همانند سایر سایت ها نیازمند علم ودانش مخصوص به خود است. سایت خبری بایستی به سرعت لود شود و از پروتکل های https به منظور حفاظت از صفحات واطلاعات کاربرانش پشتیبانی کند. طراحی سایت خبری در صورتی که به خوبی انجام شود می تواند سود هنگفتی را نصیب مولفین روزنامه ها بکند. اگر شما به عنوان یک طراح سایت خبری یا مولف به حد کافی دانش برای ادغام اخبار و تبلیغات را دارید. ما را دنبال کنید؛ زیرا می خواهیم از تمام نکات ریزی که می تواند سبب موفقیت طراحی سایت شما شود صحبت کنیم. البته این نکات فقط مربوط به طراحی داخلی سایت می باشد. نکات فنی و استاندارد های کد نویسی بسیاری هستند که از اهمیت زیادی برخوردارند و باید توسط یک شرکت طراحی وب سایت مورد بررسی قرار گیرند. با ما در طراحی سایت تهران همراه باشید.

چرا باید در طراحی سایت خبری از کنتراست رنگ مناسب استفاده کنیم؟

اگر شما دقت کرده باشید، از اولین روزنامه ها تا روزنامه های کنونی در کاغذ های خاکستری روشن و با تایپ مشکی منتشر می شوند اما چرا؟ پاسخ بسیار واضح است. این رنگ ها با چشمان شما کاملا سازگار هستند، از این رو شما به عنوان یک خواننده کمترین مشکل را در خواندن آنها دارید. شما در رنگبندی طراحی سایت خبری خود باید از رنگ های که چشم نواز هستند استفاده کنید اما این رنگبندی نباید چشم کاربر را آزار دهد. برای مثال استفاده از رنگ صورتی در بکگراند نارنجی اصلا مناسب چشم نیست. همچنین شما برای آیکون ها و سر فصل ها بهتر است از رنگ های لهجه (برجسته) مثل آبی یا قرمز استفاده کنید.

نمونه یک طراحی سایت خبری

از چه سبکی برای طراحی سایت خبری استفاده کنیم؟

مینیالیسم و ساده گرایی در طراحی سایت های خبری بهتر است. استفاده از خطوط، اشکال و طرح های متقارن با خطوطی صاف در طراحی مینیمالیسم سخن اساسی را می گویند. پالت های رنگی ساده با بافت سازی کمتر برای یک سایت خبری مناسب تر است. بکگراند های بافت دار حواس مخاطب را منحرف می کنند. سایت از لحاظ طراحی هر چقدر ساده تر باشد و دارای جلوه های گرافیکی کمتر باشد بهتر است.

در آیکون بندی یک سایت خبری چه طرحی مناسب تر است؟

طرح بندی مبتنی بر شبکه برای یک سایت خبری عالی است. در این طراحی آیکون ها به صورت ستونی که هر کدام از این ستون ها با فاصله هماهنگ و ردیف های با فاصله متناسب در نوار کناری قرار گرفته اند، استفاده می شود. ایکون های سایت خبری شامل امکاناتی همچون: مدیریت اخبار، ایجاد ، ویرایش، تعیین زمان انتشار و حذف اخبار، انتخاب سرویس های خبری، انتخاب تگ مرتبط، مدیریت آرشیو اخبار ( آرشیو موضوعی اخبار)، تعیین وضعیت انتشار، مدیریت گزارشات، تعیین نوع خبر، تعریف سطح دسترسی برای کاربران به بخش های مختلف و درج تصویر برای اخبار است.

وجود عنوان و سر فصل ها در آیکون های اصلی چه اهمیتی دارد؟

مطالب شما بایستی در شبکه بندی و آیکون بندی دارای جایگاه ویژه به خود باشند و عناوین آن ها بصورت بولد ودکمه ای قرار گرفته باشد. کاربر باید پس از انتخاب هر عنوان بتواند سر فصل های مربوطه را مشاهده کند. این امر باعث کاربردی شدن سایت شما خواهد بود.

توجه به جایگاه محتوای اولیه و ثانویه چه ضرورتی دارد؟

در طراحی سایت خبری بهتر است آیکون های بزرگتر و متمایزتری برای اخبار جدید در نظر بگیرید تا ترافیک سایت شما و در نتیجه سهم شما در بازار فروش افزایش یابد و سایت شما در صفحات اولیه گوگل قرار بگیرد.

طبقه بندی چه اهمیتی در طراحی یک سایت خبری دارد؟

طراحی سایت های خبری باید کاربردی باشند. مقدار محتوا در این گونه سایت ها بسیار زیاد است بنابر این بهتر است، اطلاعات دسته بندی شده و آیکون های اصلی در بالای صفحه قرار بگیرند. مخاطب با کلیک بر روی هر کدام از این آیکون ها سر فصل ها را به صورت عمودی ببیند. سر فصل های عمودی بهتر است برای سایت های فارسی زبان در راست و برای انگلیسی زبان در چپ قرار گیرند. در طراحی سایت خبری باید بسیار توجه کنید که دست یابی به اطلاعات در سایت شما پیچیده نباشد یا اگر دارای چنین ضعفی است با یک جعبه جستجو قوی پوشش داده شود. بهتر است محتوا های خود را با توجه به موضوعات طبقه بندی کنید و در نوار های کناری در دو یا یک ردیف نمایش دهید. ویا اگر دوست دار این گونه دسته بندی نیستید در هد صفحه این کار را انجام دهید.

چرا در طراحی سایت های خبری باید برای تبلیغات فضا سازی انجام شود؟

ممکن است شما به عنوان یک ناشر روزنامه در سایت خبری خود به سود کافی دسترسی نداشته باشید، لذا لازم است حتما در نوار های کناری مکانی برای ایکون تبلیغات نگه داشته شود. البته اگر دوست ندارید مشترکین شما بوی از تبلیغات در سایت شما ببرند و سود هم ببرید، می توانید در بین محتواهای جدید و داغ خود البته در پاورقی آن ها یا در زیر متن تصاویر به این سود برسید. باید زرنگ باشید تبلیغات را هرگز در میانه خبر خود نگذارید چون سبب تعجب کاربران و ترک سایت شما می شود. فضا سازی برای تبلیغات و برای سود آوری بسیار مهم است نباید از آن غافل شوید، حتی اگر در صحت اخبار بسیار متعصب هستید.

چرا در طراحی سایت خبری باید از نوار کناری استفاده کرد؟

اگر شما زیاد علاقه به شبکه بندی ستونی ندارید، حتما باید به این نکته توجه کنید این قسمت هم جز سایت شماست. کاربر به دنبال راحتی است. کاربر مثل شما نیست او دوست دارد از هر جای صفحه حتی کناره آن به اطلاعات اصلی برسد. بنابر این علاوه بر قرار دادن تبلیغات در نوار کناری، قسمت های چون اخبار جدید و جعبه جستجو را هم در نوار کناری جای دهید وچندتا از سر فصل های مهم را بگذارید. سعی کنید تا آنجایی که می توانید از صفات مختلف وب خود استفاده کنید وجای خالی نگذارید. مثلا درنوارهای کناری صفحات مختلف آیکون های قرار دهید که کاربر را به سایر موضوعات و یا سرفصل های همان مبحث مرتبط کند.

به روز رسانی مکرر مطالب در سایت های خبری چه اهمیتی دارد؟

سعی کنید هر لحظه سایت شما به روز شود و برای این که پاک کردن اطلاعات قبلی شما را به مخاطره نندازد حتما در طراحی سایت خبری فضای خالی داشته باشید. همچنین بیاد داشته باشید فرکانس شبکه شما وابسته به محتوای آن است. اگر سایت شما در یک موضوع مکرر به روز شود مورد توجه گوگل وکاربران خواهد بود وگرنه آن مطلب پاک شده و از یاد می رود. این کار مصداق بارز بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

اهمیت لینک دهی به شبکه های اجتماعی در سایت های خبری چیست.

مردم امروزه رفته رفته از اینترنت فاصله گرفته به شبکه های اجتماعی روی می آورند، طراح شما باید در طراحی سایت خبری قسمت درباره ما قرار دهد و شما علاوه بر صحبت در مورد پیشینه خبری خود به سایر شبکه های اجتماعی لینک دهید. یهمچنین طراح باید در تمام صفحات جای برای لینک دهی به شبکه های اجتماعی قرار داده باشد. این مطلب در شناخته شدن سایت خبری شما بسیار مهم خواهد بود.


طراحی سایت اقساطی بدون بهره و سود تماس بگیرید
شرکت پایدار سامانه پیشرو در خدمات
طراحی و تولید نرم افزار
برنده بهترین طراحی سایت
بین المللی awwwards logo
کاندید جشنواره وب
در طراحی سایت iwmf logo
برگزیده طراحی سایت حرفه ای
انوتو awwwards logo
ثبت نام در خبرنامه برای دریافت آخرین ها
در تماس باشید
شرکت پایدار سامانه
تهران، فلکه دوم صادقیه
ابتدای اشرفی اصفهانی
Chicago Office
واحد پشتیبانی
تهران فلکه دوم صادقیه
خیابان جناح، 12 متری چهارم
Seattle Office
واحد تولید
تهران، بلوار فردوس غرب
خیابان سازمان برنامه جنوبی