انتخاب کلمه کلیدی در سئو
زمان مطالعه 3 دقیقه
۹ مرداد ۱۳۹۷
نویسنده پایدار سامانه
تعداد کامنت 2

انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما

ابتدا برای شروع این مقاله باید کلمه کلیدی را تعریف کنیم، بعد نحوه انتخاب کلمات مناسب را برای سایتتان مرور خواهیم کرد. چند مثال از کلمات وارد شده را بررسی خواهیم کرد که کدام موارد صحیح است و اینکه بهترین انتخاب شما برای کلمات کلیدی چه کلماتی باید باشد.

کلمه کلیدی چیست؟

به کلمه یا عبارتی میگوییم که موضوع و مفهوم اصلی یک صفحه یا مقاله در سایت شما را توصیف میکند و شما تمایل دارید کاربران با جستجوی آن در موتورهای جستجو، به آن صفحه از سایت شما هدایت شوند. یادتان باشد کلمه کلیدی باید ارزشمند باشد و شما را به هدفتان برسانند، چرا که صرفا تعداد کلیک و ترافیکی که برای شما ایجاد میکند اهمیتی ندارد و بستگی به استراتژی شما دارد و از همین رو باید کلمه کلیدی، هدفمند انتخاب شود.

نحوه تعیین کلمه کلیدی مناسب

برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با نوع کسب و کار و شغل خود می توانید از ابزارهای مختلفی مثل کیورد پلنر (keyword Planner) استفاده نمایید. برای آموزش استفاده از کیورد پلنر می توانید مقاله آموزشی آموزش Keyword Planner را بخوانید و با نحوه کار با ابزار کیورد پلنر آشنا شوید.

در این مقاله ما چند نمونه مثال واقعی از انتخاب صحیح کلمات کلیدی و نکاتی که باید در انتخاب کلمات کلیدی مناسب رعایت کرد را ارائه کردیم.


مطلب مرتبط برای انتخاب کلمه کلیدی: معرفی 22 ابزار برای تعیین استراتژی و انتخاب کیوردهای پر جستجو


همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کلمات کلیدی برای آنتی ویروس کسپرسکی مربوط به وب سایت سام استور می باشد. در این محصول کلمات کلیدی که قابل قبول است و به درستی انتخاب شده کلمه آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی و همچنین کلمه آنتی ویروس کسپرسکی می باشد.

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کلمات کلیدی برای آنتی ویروس کسپرسکی مربوط به وب سایت سام استور می باشد. در این محصول کلمات کلیدی که قابل قبول است و به درستی انتخاب شده کلمه آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی و همچنین کلمه آنتی ویروس کسپرسکی می باشد.

کلمات کلیدی تمام لاتینی که 4 مورد نوشته شده کاربردی نخواهد داشت چرا که اگر فردی قصد خرید آنتی ویروس کسپرسکی را داشته باشد و در ایران باشد احتمال بسیار اندکی دارد که نام کامل آن را به لاتین وارد کند از طرفی وقتی شما این کلمه کلیدی های لاتین را در گوگل جستجو نمایید خواهید دید که نتایج جستجوی شما را به لاتین و در سایت های خارجی نشان میدهد لذا از کلمات کلیدی تمام لاتین خودداری فرمایید.

اگر بخواهیم برای این محصول کلمه کلیدی مناسبی بنویسیم پیشنهاد می شود این کلمات نوشته شود:خرید آنتی ویروس، بهترین آنتی ویروس 2018، خرید آنتی ویروس کسپرسکی، آنتی ویروس کسپر، قیمت آنتی ویروس کسپرسکی، آنتی ویروس کسپرسکی 2018، نمایندگی کسپرسکی لایسنس Kaspersky لیست قیمت آنتی ویروس کسپرسکی، نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی

"<strong

تصویر زیر که مربوط به محصول هارد اکسترنال در سایت سام استور است

برای این محصول کلمات کلیدی مناسب تری نسبت به نمونه قبل وارد شده است ولی کلمات کلیدی نا مناسب این محصول کدام کلمات کلیدی می باشد. از نظر ما کلمات کلیدی که در این شکل به صورت انگلیسی وارد شده است نمیتواند بعنوان یک کلمه کلیدی کاربردی قرار بگیرد، چرا؟ چون اگر فردی قصد خرید هارد اکسترنال را داشته باشد و در ایران باشد احتمال بسیار اندکی دارد که نام کامل آن را به انگلیسی وارد کند از طرف دیگر وقتی شما این کلمه کلیدی های انگلیسی را در گوگل جستجو نمایید خواهید دید که نتایج جستجوی شما را به انگلیسی و در سایت های انگلیسی زبان نمایش میدهد پس از کلمات کلیدی تمام لاتین و غیر فارسی خودداری فرمایید.

چه کلماتی انتخاب نکنیم

لازم بذکر است منظور ما از کلمات کلیدی تمام لاتین یعنی در آن کلمات کلیدی هیچ کلمه فارسی وجود نداشته باشد. مانند website design یعنی طراحی سایت که اگر آنرا در گوگل جستجو کنید قطعا سایتهای خارجی را می آورد که در آن درباره طراحی سایت و طراحی وب سایت صحبت شده. حالا این بار واژه طراحی سایت website design را جستجو کنید خواهید دید که نتایج جستجوی گوگل به صورت فارسی می باشد. همانطور که در تصویر زیر واضح است تمامی نتایج جستجوی لیست شده برای طراحی سایت غیر فارسی هستند، حتی تصاویر و از آن مهم تر جستجوی مرتبط کاربر نیز پیشنهادی غیر فارسی داده شده است.

نتیجه عبارت طراحی سایت در گوگل
نتیجه عبارت طراحی سایت در گوگل

پس نتیجه این است که اگر میخواهید از کلمه کلیدی لاتین استفاده کنید باید با فارسی تلفیق شود و نیز یک کلمه کاربردی باشد.

اگر بخواهیم برای این محصول کلمات کلیدی بیشتری بنویسیم پیشنهاد می شود این کلمات نوشته شود: خرید هارد اکسترنال، خرید هارد ای دیتا، هارد ای دیتا، قیمت هارد اکسترنال، قیمت هارد ADATA، قیمت هارد اکسترنال ADATA، هارد اکسترنال 1 ترابایت، هارد اکسترنال 1 ترابایت ADATA

"<strong

طراحی سایت به تنهایی کافی نیست. پس از سپردن کار طراحی وب سایت کسب و کارتان به یک شرکت طراحی سایت حرفه ای و مناسب، سراغ سئو و بهینه سازی سایت خود بروید. یکی از مهم ترین و واجب ترین کار بعد از طراحی وب سایت، سئوی سایت و بهینه سازی آن در موتورهای جستجو مثل گوگل می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

2 نظر برای «انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *