کلمات کلیدی
زمان مطالعه 3 دقیقه
9 مرداد 1397
نویسنده پایدار سامانه
تعداد کامنت 2

انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما

ابتدا برای شروع این مقاله باید کلمه کلیدی را تعریف کنیم.

کلمه کلیدی چیست؟

به کلمه یا عبارتی میگوییم که موضوع و مفهوم اصلی یک صفحه یا مقاله در سایت شما را توصیف میکند و شما تمایل دارید کاربران با جستجوی آن در موتورهای جستجو، به آن صفحه از سایت شما هدایت شوند. یادتان باشد کلمه کلیدی باید ارزشمند باشد و شما را به هدفتان برسانند، چرا که صرفا تعداد کلیک و ترافیکی که برای شما ایجاد میکند اهمیتی ندارد و بستگی به استراتژی شما دارد و از همین رو باید کلمه کلیدی، هدفمند انتخاب شود.

نحوه تعیین کلمه کلیدی مناسب

.برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با نوع کسب و کار و شغل خود می توانید از ابزارهای مختلفی مثل کیورد پلنر (keyword planer) استفاده نمایید. برای آموزش استفاده از کیورد پلنر می توانید مقاله آموزشی آموزش keyword planer  را بخوانید و با نحوه کار با ابزار کیورد پلنر آشنا شوید.

در این مقاله ما چند نمونه مثال واقعی از انتخاب صحیح کلمات کلیدی و نکاتی که باید در انتخاب کلمات کلیدی مناسب رعایت کرد را ارائه کردیم.


معرفی ۲۲ ابزار برای تعیین استراتژی و انتخاب کیوردهای پر جستجو


همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کلمات کلیدی برای آنتی ویروس کسپرسکی مربوط به وب سایت سام استور می باشد. در این محصول کلمات کلیدی که قابل قبول است و به درستی انتخاب شده کلمه آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی و همچنین کلمه آنتی ویروس کسپرسکی می باشد.۱- همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کلمات کلیدی برای آنتی ویروس کسپرسکی مربوط به وب سایت سام استور می باشد. در این محصول کلمات کلیدی که قابل قبول است و به درستی انتخاب شده کلمه آنتی ویروس سازمانی کسپرسکی و همچنین کلمه آنتی ویروس کسپرسکی می باشد.کلمات کلیدی تمام لاتینی که ۴ مورد نوشته شده کاربردی نخواهد داشت چرا که اگر فردی قصد خرید آنتی ویروس کسپرسکی را داشته باشد و در ایران باشد احتمال بسیار اندکی دارد که نام کامل آن را به لاتین وارد کند از طرفی وقتی شما این کلمه کلیدی های لاتین را در گوگل جستجو نمایید خواهید دید که نتایج جستجوی شما را به لاتین و در سایت های خارجی نشان میدهد لذا از کلمات کلیدی تمام لاتین خودداری فرمایید.اگر بخواهیم برای این محصول کلمه کلیدی مناسبی بنویسیم پیشنهاد می شود این کلمات نوشته شود:خرید آنتی ویروس– بهترین آنتی ویروس ۲۰۱۸ – خرید آنتی ویروس کسپرسکی – آنتی ویروس کسپر – قیمت آنتی ویروس کسپرسکی– آنتی ویروس کسپرسکی ۲۰۱۸ – نمایندگی کسپرسکی لایسنس  kaspersky لیست قیمت آنتی ویروس کسپرسکی – نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی

"<strong

تصویر زیر که مربوط به محصول هارد اکسترنال در سایت سام استور است

برای این محصول کلمات کلیدی مناسب تری نسبت به نمونه قبل وارد شده است ولی کلمات کلیدی نا مناسب این محصول کدام کلمات کلیدی می باشد. از نظر ما کلمات کلیدی که در این شکل به صورت انگلیسی وارد شده است نمیتواند بعنوان یک کلمه کلیدی کاربردی قرار بگیرد  چرا؟ چون اگر فردی قصد خرید هارد اکسترنال را داشته باشد و در ایران باشد احتمال بسیار اندکی دارد که نام کامل آن را به انگلیسی وارد کند از طرف دیگر وقتی شما این کلمه کلیدی های انگلیسی را در گوگل جستجو نمایید خواهید دید که نتایج جستجوی شما را به انگلیسی و در سایت های انگلیسی زبان نمایش میدهد پس از کلمات کلیدی تمام لاتین و غیر فارسی خودداری فرمایید.

لازم بذکر است منظور ما از کلمات کلیدی تمام لاتین یعنی در آن کلمات کلیدی هیچ کلمه فارسی وجود نداشته باشد. مانند site designe یعنی طراحی سایت که اگر آنرا در گوگل جستجو کنید قطعا سایتهای خارجی را می آورد که در آن درباره طراحی سایت و طراحی وب سایت صحبت شده. حالا این بار واژه طراحی سایت site designe را جستجو کنید خواهید دید که نتایج جستجوی گوگل به صورت فارسی می باشد.

پس نتیجه این است که اگر میخواهید از کلمه کلیدی لاتین استفاده کنید باید با فارسی تلفیق شود و نیز یک کلمه کاربردی باشد.

اگر بخواهیم برای این محصول کلمات کلیدی بیشتری بنویسیم پیشنهاد می شود این کلمات نوشته شود:خرید هارد اکسترنال – خرید هارد ای دیتا – هارد ای دیتا – قیمت هارد اکسترنال – قیمت هارد adata – قیمت هارد اکسترنال adata – هارد اکسترنال ۱ترابایت – هارد اکسترنال ۱ترابایت adata

"<strong

طراحی سایت به تنهایی کافی نیست

پس از سپردن کار طراحی سایت کسب و کارتان به یک شرکت طراحی سایت حرفه ای و مناسب سراغ سئو و بهینه سازی سایت خود بروید. یکی از مهم ترین و واجب ترین کار بعد از طراحی وب سایت، سئوی سایت و بهینه سازی آن در موتورهای جستجو مثل گوگل می باشد.

اگر میخواهید بدانید سئو چیست و یا با تکنیک های سئو آشنا شوید این مقاله را در لینک زیر از دست ندهید.

سئو چیست

البته اگر شرکت طراحی سایتی که انتخاب نمودید یک شرکت طراحی سایت خوب و قابل قبولی باشد قطعا این نکات را در کنار طراحی وب سایت شما بهتان خواهد گفت (نمی گوییم بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید چون قطعا هزینه طراحی سایت آنها بالاست، می گوییم یک شرکت طراحی سایت خوب و مناسب که قیمت طراحی سایت آنها نیز مناسب کار شما باشد) البته روش هایی برای محاسبه هزینه و قیمت طراحی سایت وجود دارد.

برای محاسبه قیمت طراحی سایت نیز مقاله قیمت و تعرفه طراحی سایت چگونه محاسبه می شود را بخوانید.

شرکت طراحی سایت پایدار متناسب با هزینه قابل قبول برای شما آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی سایت، سئو و بهینه سازی سایت و طراحی پورتال سازمانی و نرم افزار های اختصاصی شما می باشد.

طراحی وب سایت تخصص ماست.

برای ورود به وب سایت شرکت طراحی سایت پایدار کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره متا تگ ها و تاثیر آن در سئوی سایت خود بدانید مقاله متا تگ چیست را مطالعه کنید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی

تاثیر کلمات کلیدی در سئو

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

2 نظر برای «انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *