شیوه های ارتباطی با پایدار سامانه


تلفنی:
تلفن به عنوان قوی ترین ابزار ارتباطی در دنیای امروز یکی از شیوه هایی است که شما میتوانید با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید. تیم خدمات و پشتیبانی شرکت با کوله باری از تجربه و توان فنی و مهندسی آماده پاسخگویی مشکلات و سوالات شما می باشد. 44296855 – 021 مسیر کوتاهی است که شما را به شبکه پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت پایدار سامانه متصل میکند.
ارسال ایمیل:
امروزه ایمیل به عنوان ابزار سریع و مستند برای ارتباط در بستر دنیای مجازی کاربردهای وسیعی دارد. شما میتوانید با ارسال ایمیل به info@paydarsamane.com با طرح موارد و مشکلات خود از خدمات شرکت بهره مند شوید. تمامی ایمیلهای ارسالی شما به آدرس مربوط بلافاصله توسط تیم پشتیبانی شرکت بررسی و در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهد شد و نتیجه کار از طریق تلفن یا ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.
تکمیل فرم درخواست خدمات از طریق وب سایت شرکت:
با توجه به راه اندازی سامانه ارتباط با مشتری در داخل شرکت و عملیاتی سازی آزمایشی آن به عنوان اولین قدم در اتقا کیفیت خدمات رسانی به مشتری بخش تعامل آنلاین با مشتری راه اندازی خواهد شد. طی این فرآیند مشتریان با مراجعه به بخش درخواست خدمات وب سایت شرکت درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت خواهند کرد. این درخواست به عنوان یک وظیفه در سیستم ارتباط با مشتری شرکت ثبت و توسط واحد و کارشناسان مربوطه پی گیری خواهد شد. شما نیز میتوانید با ورود به بخش پشتیبانی آنلاین از روند انجام کار و نتیجه آن مطلع شوید. در آینده نزدیک این سامانه آماده بهره برداری خواهد بود.

آدرس: تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای اشرفی اصفهانی - خیابان مرودشت - پلاک 6 (ساختمان آرش) - بلوک غربی - واحد 3
تلفن: 02144296855
فکس: 02144296876
پست الکترونیک واحد ارتباط با مشتریان: info@paydarsamane.com